25. septembrī ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Radio I studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē muzicēja Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga solistu ansamblis, klausītājus iepriecinot ar brīnišķīgu senās mūzikas programmu.

Sinfonietta Rīga solistu ansambļa sastāvā pašlaik muzicē Agnese Kanniņa-Liepiņa (vijole), Ilona Meija (flauta), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Ieva Saliete (klavesīns). Atbilstoši nosaukumam, ikvienam no viņiem, toskait basso continuo spēlētājiem, krāsainajā programmā bija iespēja izpausties kā solistam.

"Līdz šim Latvijas Radio 3 "Klasika" rīkotajā studijas koncertu sērijā senā mūzika skanējusi visai reti," atklāj koncerta producente Māra Šuba. Viņa arī uzsver: "Jau krietnu laiku mūsu uzmanību saistījuši mūziķi no Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga, kuri ik pa brīdim senās mūzikas programmas atskaņojuši VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotajā Senās mūzikas festivālā. Tiesa gan, priekšroka muzicēšanai Latvijas Radio studijā tika dota Sinfonietta Rīga pūtēju kvintetam, kura programma "Klasikas" tiešraidē izskanēja 2015. gada rudenī. Tobrīd apņēmāmies ar daļu no kvinteta dalībniekiem Radiomājā un tiešraidē satikties vēlreiz, turklāt tieši senajā mūzikā. Šis laiks nu ir pienācis, un "Klasikas" rīkoto tiešraides koncertu rudens sezonu atklājam ar Sinfonietta Rīga solistu ansambļa koncertu."

25. septembra programmā iekļauti 18. gadsimta pirmās puses franču un vācu komponistu darbi: Žozefa Bodēna de Buamortjē Sonāte fagotam un kontrabasam, Fransuā Kuperēna skaņdarbi flautai un klavesīnam, Georga Fīlipa Tēlemaņa Sonāte fagotam un basso continuo un Sonāte flautai, vijolei, fagotam un basso continuo, kā arī Johana Frīdriha Faša Kvartets flautai, vijolei, fagotam un basso continuo.