Jaunā folkloras viļņa pārstāvis, renesanses mūzikas izzinātājs un 20. gadsimta kompozīcijas tehniku zinātājs Pauls Dambis šogad svin 80. jubileju.

Atzīmējot šo notikumu un godinot komponistu, 5. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē tika pirmatskaņots viņa opuss "Osipa Mandelštama dziesmas", kas, aizsākts pirms desmit gadiem, nule pabeigts.

Jaundarbu pirmatskaņo dziedātāja Ieva Parša un pianiste Herta Hansena. Koncerta skatuviskais veidols - režisora Uģa Brikmaņa pārziņā, bet par Mandelštamu un Dambi stāsta mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

Dzejnieka Osipa Mandelštama (1891–1938) personība ir laikmeta zīmju pilna, viņa dzejas valoda – savdabīga, spēcīga un skaudra. Pauls Dambis tajā sadzirdējis daudz mūzikas atspulgu – Mandelštama dzejā ir gan Bahs, gan Bēthovens, un klusums bieži saukts mūzikas vārdā. Šī trauslā muzikālā intimitāte sadzīvo ar pilnīgi autonoma un nesalaužama gara paustiem spēcīgiem tekstiem par laikmetu, un tas iedvesmoja Paulu Dambi radīt šo ciklu. 

Projektu īstenojis nodibinājums "Iedvesmas fonds" sadarbībā ar Latvijas Radio un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.