Kuri ir spilgtākie aizvadītā gada notikumi kultūras dzīvē? To noskaidrojām 14. februāra vakarā, tiešraidē no Splendid Palace sekojot Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas jeb sabiedrisko mediju Gada balvas "Kilograms kultūras" pasniegšanas ceremonijas norisei.

Lūk, arī uzvarētāji...

Kategorijā "Kultūras mantojums" - VEF Kultūras pils rekonstrukcija

Kategorijā "Mūzika" - Simfoniskās mūzikas koncerts "Rožu kavalieris" koncertzālē "Lielais dzintars"

Kategorijā "Vizuālā māksla" - Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa personālizstādes "Paralēli"

Kategorijā "Kino" - režisora Andreja Verhoustinska dokumentālā filma "Lidija"

Kategorijā "Literatūra" - Inga Ābele un viņas romāns "Duna"

Kategorijā "Pārsteigums" - Latvijā pirmā metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" Limbažu Lielezera amfiteātrī (režisore Inga Tropa)

Kategorijā "Teātris" - Nikolaja Gogoļa "Precības" Liepājas teātrī (režisors Sergejs Zemļanskis)

Kategorijā "Gada notikums" - Starpdisciplinārā izstāde "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" LNMM

Žūrijas balva - festivālam Homo Novus

"Kilograms kultūras" tiek pasniegts jau septīto reizi, tādēļ to droši varam saukt jau par tradīciju. Tomēr pirmo reizi ceremonija notika ārpus Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas sienām - kinoteātrī Splendid Palace. Klātesošie un arī skatītāji pie TV ekrāniem varēja vērot senus kinoarhīvu materiālus, Radio klausītāji - dzirdēt daudz muzikālu priekšnesumu, jo uzstājās maestro Raimonds Pauls un dziedātājas Dināra Rudāne un Aija Vītoliņa, grupas Tango sin quinto, "Tautumeitas" un "Instrumenti”, kā arī trio Art-i-Shock.

Skanēja arī runas - gan oficiālas un izzinošas, gan personīgas un emocionālas. Ceremoniju vadīja kinokritiķe Daira Āboliņa un Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms.