Pirmdien, 7. novembrī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Radio 1. studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē muzicēja klausītāju un skatītāju iemīļotais klavieru trio Opera jeb vijolniece Svetlana Okuņa, čelliste Inga Sunepa un pianists Juris Žvikovs. Tiešraides koncertu vada Liene Jakovļeva.

"2016. gada maijā Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē – turpat, kur pirmoreiz 2001. gada 20. oktobrī – ar īpašu programmu uz savas darbības 15 gadiem atskatījās klavieru trio Opera – viens no pavisam nedaudzajiem kameransambļiem Latvijā, kas nemainīgā sastāvā muzicē jau tik krietnu laiku,” stāsta koncerta producente Māra Šuba. Viņa arī uzsver: "Atzīmējot šo ievērības cienīgo faktu un novērtējot trio Opera ieguldījumu kamermūzikā, esam aicinājuši mūziķus piedalīties arī "Klasikas" rīkoto studijas koncertu ciklā. Ņemot vērā trio iespaidīgo repertuāru, kas nemitīgi tiek papildināts, izveidota programma, kas neatkārtos iepriekšējās un arī nedublēsies ar trio koncertieskaņojumiem, kas jau rodami Latvijas Radio arhīvā."

7. novembra programma atspoguļoja klavieru trio Opera duālo dabu. "No vienas puses, tajā ietverts tradicionālais klavieru trio repertuārs no klasicisma un 20. gadsimta mūzikas pūra (Bēthovena Klavieru trio Sibemol mažorā (Allegretto) Wo.O 39 un Šostakoviča Klavieru trio miminorā op. 67). No otras puses, trio tiks pozicionēts kā ansamblis, kas gluži reāli saistīts ar operas un baleta žanru – proti, programmā iekļauts skaņdarbs par Riharda Vāgnera operas "Tanheizers" tēmām (šīs operas jaunuzvedums trio mājvietā LNOB gaidāms 2016./2017.g. sezonā) un īpaši 7. novembra koncertam autora aranžētu fragmentu no Artura Maskata baleta "Bīstamie sakari","  stāsta koncerta producente.

"Šķiet, tik tikko svinējām desmito jubileju, bet skat – jau piecpadsmit… Bail no šī fakta nav, bet patiešām – neticami, ka jau 15 gadi pagājuši… Tā tas laiks skrien," sarunā ar "Klasiku" nopūšas Juris Žvikovs, no ansambļa dāmu puses dēvēts par trio mugurkaulu.

"Kad mums jautā – kāpēc joprojām spēlējām kopā un kā vispār var tik ilgi kopā muzicēt, atbildu, ka tas ir tādēļ, ka nemaz tik bieži kopā nespēlējam. Nepaspējam cits citam uz nerviem sakrist, neesam arī štata vienība, kurai obligāts skaits programmu jānospēlē. Idejas saistītas ar pašu vēlmi un patikšanu…"

Jautāts, kā ansamblis izvēlas repertuāru, Juris teic tā: "Pirmais iemesls – spēlējam to, ko vēlamies spēlēt. Otrs – pozicionējam sevi kā trio, kas apvieno šāda sastāva ansambļa zelta repertuāru ar kaut ko mazāk dzirdētu – jaunu vai sen aizmirstu."

Klavieru trio Opera izveidots 2001. gadā, kad kopīgai muzicēšanai apvienojās divas (tolaik) Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķes – orķestra koncertmeistare, vijolniece Svetlana Okuņa un čellu grupas koncertmeistare Inga Sunepa, klāt pieaicinot pianistu Juri Žvikovu. Pimā uzstāšanās notika LNO Beletāžas zālē 2001. gada 20. oktobrī. Aizvadītajos darbības gados trio ieņēmis savu noteiktu vietu ne tikai LNO koncertciklos, bet uzstājies arī daudzos VISA "Latvijas Koncerti" rīkotajos pasākumos.

"Kamermūzika uzlādē", "Klavieru trio vēsture", "Zināmais un mazzināmais XX gadsimts" – tie ir  tikai daži viņu daudzo programmu nosaukumi. Trio Opera spēlē dažādu stilu mūziku, sākot no baroka līdz mūsdienās sacerētai,  līdzās populāriem darbiem laiku pa laikam gaismā ceļot mazpazīstamus vai līdz tam neatklātus opusus. Spēlēts tiek arī duetu sastāvos. Uzmanības lokā arvien ir latviešu mūzika, un laiku pa laikam programmās tiek iekļauti arī skaņdarbi par operu tēmām. Nereti trio mūziķi tiek iesaistīti arī izrāžu skatuves darbībā, un tieši par izcilu sniegumu baleta "Smilšuvīrs" iestudējumā 2008. gadā  viņi saņēma "Latvijas Gāzes" Gada balvu.

7. novembra koncerta programmā:

L. van Bēthovens – Klavieru trio Sibemolmažorā (Allegretto) Wo0.39
D. Šostakovičs – Klavieru trio miminorā op. 67
Ernests Alders (Ernst Alder) – Trio par Riharda Vāgnera operas "Tanheizers" tēmām
Arturs Maskats "Kad pienāks laimīgais brīdis" – intermēdija no baleta "Bīstamie sakari"