13. augusta vakarā Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē no Londonas Karaliskās Alberta zāles piedāvāja Latvijas Radio kora uzstāšanos pasaulslavenajā festivālā BBC Proms (BBC Promenāde)!

Pasaules lielākajā klasiskās mūzikas festivālā BBC Proms jeb "BBC Promenāde" Londonā šovasar pirmo reizi piedalās Latvijas Radio koris, lai dziedātu trijās koncertprogrammās, kas veltītas krievu komponistu mūzikai. Pirmās divas programmas 13. augustā plkst. 20.00 un plkst. 23.45 pēc Latvijas laika tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles piedāvāja Latvijas Radio 3 "Klasika".

Kopā ar Latvijas Radio kori uz Londonu bija devusies arī "Klasikas" programmu vadītāja Inta Pīrāga – viņas iespaidi un veidotās intervijas no notikuma vietas skan tiešraides starpbrīdī.

"BBC Promenādē" Latvijas Radio koris piedalās pēc festivāla programmas veidotāju personīga uzaicinājuma. Tas ir apliecinājums kora izcilajai mākslinieciskajai kvalitātei un vienlaikus – Latvijas mūziķu vispāratzītajam statusam pasaulē.

Viena no festivāla šī gada tēmām saistīta ar Oktobra revolūcijas 100. gadadienu. Satricinot Krieviju un pasauli, tā dziļi iespaidojusi ne tikai sociālo un politisko jomu, bet spēcīgi ietekmējusi arī 20. gadsimta mūziku Krievijā. Pirmās pārmaiņu vēsmas skārušas jau Sergeja Rahmaņinova darbus, kas dāsni pārstāvēti abos 13. augusta koncertos.

Pirmajā koncertā, kas pēc Latvijas laika sākās plkst. 20:00, līdzās Latvijas Radio korim, kas ar pareizticīgo baznīcas dziedājumiem ievadīja katru koncerta daļu, piedalījās arī Ukrainā dzimušais pianists, vairāku starptautisku  konkursu laureāts Aleksandrs Gavriļuks, spēlējot solo Rahmaņinova Trešajā klavierkoncertā, kā arī BBC Skotijas simfoniskais orķestris diriģenta Tomasa Dausgorda vadībā ar Rahmaņinova Otro simfoniju. Gluži tāpat kā Latvijas Radio korim, arī pianistam Aleksandram Gavriļukam šī bija debija  festivālā BBC Proms.

Savukārt nakts koncertā, kas sākās plkst. 23.45, Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņoja Sergeja Rahmaņinova grandiozo nakts lūgšanu "Vesperes".