Latvijas Radio 3 "Klasika", Kuldīgas Kultūras centrs un Mirage Jazz Orchestra 21. augustā Latvijas Radio I studijā aicināja uz instrumentālās mūzikas programmu "Ar trompeti un nošu lapu" - veltījuma koncertu Gunāram Rozenbergam 70. dzimšanas dienas atcerē.

Koncerta dalībnieki - Mirage Jazz Orchestra un Baltijas labākais trompetists - Valerijus Ramoška no Lietuvas. Lūk, arī koncerta ieraksts!

Muzikoloģe, koncerta vadītāja Daiga Mazvērsīte: "Latvijas Radio studijā atkal skan džezs, kas te ienāca līdz ar Ringolda Ores dibināto Latvijas Radio vieglās mūzikas orķestri pirms vairāk nekā 50 gadiem, un tikpat garš bijis mūsu šīsreizes varoņa - trompetista, komponista, aranžētāja, izcilā džezmeņa Gunāra Rozenberga  muzikālais mūžs gan klātienē, gan turpinot savu dzīvi skaņdarbos un ierakstos. Un to šobrīd atgādina Mirage Jazz Orchestra Laura Amantova vadībā."

Gunārs bija ļoti neparasts cilvēks, fantastisks mūziķis, kurš reiz intervijā Daigai Mazvērsītei atzinies, ka orķestra priekšā uz skatuves viņš kā diriģents jūtoties ļoti neeērti, jo galu galā visu jau esot padarījis - uzrakstījis, aranžējis un iestudējis. Cita lieta - ja pats ņemot trompeti rokā... Tāpēc arī šajā vakarā godā celta trompete.

Visi trīs talanti - mūziķa, aranžētāja un skaņraža - ir cieši savijušies Gunāra Rozenberga radošajā mūžā, kas teju 30 gadu garumā bija saistīts tieši ar Latvijas Radio bigbendu. Tā ietvaros Gunārs savulaik izveidoja arī pats savu džeza sastāvu un vienlaikus kā izcils trompetists ierakstījis ne vienu vien zīmīgu lappusi toreizējās PSRS džeza vēsturē. Vairākkārt dažādās aptaujās viņš atzīts par vislabāko šī instrmenta profesionāli visā plašajā padomjzemē.

Šogad 23. martā Gunāram Rozenbergam būtu apritējusi 70. gadskārta.

Mirage Jazz Orchestra – Gunāra Rozenberga mūža nogales lolojums, viņa darba turpinātājs, kopējs un popularizētājs – Meistara jubileju svin ar veltījuma koncertu, kurā tiek atskaņotas labākās un pazīstamākās, kā arī dažas pavisam nedzirdētas Gunāra Rozenberga instrumentālās kompozīcijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners: "Gunārs Rozenbergs... Šķiet, Latvijā nav cilvēka, kurš nebūtu dzirdējis šo vārdu. Skarbs, nepiegludināts, reizēm skandalozs, bet vienmēr tiešs un godīgs. Pirmām kārtām pret mūziku. Viņa vārds daudziem ir sinonīms vārdam "džezs". Latvijas Radio bigbends bez viņa nebūtu tāds, kāds bija – vai vispār būtu? Kurš gan var saskaitīt tos simtus un tūkstošus aranžējumu, kompozīciju, ierakstu, nospēlēto koncertu, ko savā mūžā iespējis Gunārs? Savulaik leģendārais "2R + 2B" kopā ar Raimondu Raubiško, vēl pirms tam – "Zvaigznīte" 1968. gada Tallinas džeza festivālā, ilgie gadi Latvijas Radio bigbenda sastāvā, un aranžējumi, kompozīcijas, ieraksti… Latvijā ilgi vēl nebūs tik talantīga aranžētāja, kāds bija Gunārs. Viņa rakstītais vienkārši skan – un skan pareizi. Varam stāstīt leģendas par to, kā tapa šie aranžējumi – bez klavierēm, galvā un taisnā ceļā notīs. Tā ir vēl vecā skola, no kuras palikušos Latvijas džezmeņus varam uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt."

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.