Saruna ar Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra pirmo koncertmeistaru Antonu Barahovski, īsi pirms 13.maija Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerta, kas bija nozīmīgākais notikums simfoniskajā mūzikā Latvijas simtgades gadā.

Antonam Barahovskim šī ir devītā sezona orķestrī un par pastāvīgu pirmo koncertmeistaru orķestrī viņš kļuvis konkursa rezultātā. Barahovskis atzīst, ka uzstāties kopā ar leģendāro Maestro Marisu Jansonu ir liels gods un prieks. “Un tā kā viņu visur pasaulē pieņem publika, man šķiet, nepieņem nevienu!” stāsta Antons Barahovskis.

Par spilgtākiem iespaidiem no tikko notikušajiem koncertiem Ņujorkā, par to, kā Bavārijas Radio orķestris jūtas tik ilgā “laulībā” ar diriģentu Marisu Jansonu un par Rīgu ar lielisko publiku – intervijā Ilgai Augustei.

“Protams, mēs būvējam nākotnes plānus. Mēs saprotams, ka, diemžēl, mūsu Maestro nav mūžīgs. Kopā mēs ar viņu jau esam 15 gadus, būsim vēl trīs. Un tas arī ir unikāls gadījums, jo šī kombinācija, kad cilvēks ir gan lielisks mūziķis, izcils diriģents un vienreizējs cilvēks tam visam klāt, kurš ar cilvēcisku sapratni attiecas pret jebkuru orķestra problēmu, kas ar visu savu sirdi un dvēseli jūt līdzi šīm orķestrim, turklāt, ne tikai koncerta vai mēģinājuma laikā, bet arī ikdienas dzīvē, šāda kombinācija ir retums,” sarunā atklāj Antons Barahovskis.

“Maestro ne uz minūti nedod sev atlaides. Daudzkārt spēlētu skaņdarbu mēģinājumi notiek tā, it kā mēs šo skaņdarbu redzētu pašu pirmo reizi. Un tas ir apstākļos, kad Maestro vairs nav nekāds jauneklis. Atdeve no viņa puses ir nevis par visiem 100, bet vismaz 120 %. Un, kad viņš diriģē koncertu, tas tik ļoti spārno! No viņa plūst tāda enerģija! Un domāju, ka orķestris to ļoti augstu vērtē. Arī tas, ka šo 15 gadu laikā kopā ar Marisu nav mazinājies nedz orķestrantu entuziasms, nedz mīlestība, atklātība un atvērtība pret savu diriģentu, ir tas noslēpums šīm savstarpēji ļoti īpašajām Bavārijas Radio SO un Marisa Jansona attiecībām,"  turpina Antons Barahovskis.