13. maijā tiešraidē no Ņujorkas Metropoles operas "Klasikas" ēterā un internetā skanēja Riharda Štrausa opera "Rožu kavalieris". Oktaviāna lomā - pasaulslavenā latviešu operdīva Elīna Garanča, kurai šī bija simboliska izrāde – Oktaviāna lomu viņa dziedāja pēdējo reizi.

Šeit piedāvājam noklausīties operas I cēlienu. Pēc tā izskaņas - telefonintervija ar Elīnu Garanču.

“Pavisam negaidot iznāk jauka sagadīšanās – nebiju to speciāli izplānojusi, bet… Manam varonim Oktaviānam ir 17 gadi un 2 mēneši. Un pirmo reizi Oktaviānu dziedāju tieši pirms 17 gadiem un diviem mēnešiem Mainingenā! Tā nu iznāk tāds labs noslēgums, simbolisks aplis,” telefonintervijā no Ņujorkas Inārai Ancānei atklāj Elīna Garanča.

13. maija izrādē Maršalienes lomā bija Renē Fleminga – arī viņa šo lomu dziedāja pēdējo reizi.

“Renē ir ļoti sirsnīga, atvērta, izpalīdzīga, viņas Maršaliene – melanholiska, skumīga, faktiski tāda pati kā Renē. Šobrīd, iestudējuma procesā, esam kārtīga komanda, kurā cits citu atbalsta, viens par otru cīnās un savstarpēji izpatīk – arī šis ir priecīgs periods manā dzīvē,” – tā Elīna.

Elīna Garanča un Renē Fleminga / Foto: Jonathan Tichler/Metropolitan Opera

Solistu sastāvā dzirdam arī Ginteru Groisbeku barona Oksa lomā, Erīnu Morliju Sofijas lomā, Metjū Polencani Itāliešu dziedātāja lomā, bet Faninala lomā Metropolē debitēs Markuss Briks. Pie diriģenta pults – Sebastjans Veigle.