Klāt arī mūsu "Rupjmaizes kārtojuma" 1. kārtas pēdējais jeb 15. jaunieskaņojums. Tas ir Jēkaba Mediņa "Valsis", ko atskaņo Santa Vižine (alts) un Rihards Plešanovs (klavieres).

Santa Vižine: "Klausoties veiksmīgāko ieraksta variantu, iedomājāmies: šo mūziku klausīties varētu jebkur - sēžot pie autostūres sastrēgumā, no rīta mostoties vai gatavojot brokastis... Tik vienkāršs, viegls un jauks ir šis darbs! Tas vedina gan pasmaidīt, gan aizdomāties. Prieks klausīties! Ceram, ka arī klausītāji būs līdzīgās domās.

Mūsu pirmā mēģinājuma rītā pa logu iespīdēja saule, tāpēc mēģinājumā ierados smaidīga un priecīga.

Te ievijas pat regtaims, Berga Vijolkoncerts. Šis darbs noteikti uzlabo garastāvokli! Turklāt mums kopā spēlēt prieks - neesam pelēki."

Rihards Plešanovs: "Sākumā bija intriga - kā būs muzicēt kopā ar Santu, turklāt valsis un Mediņš... Šī kombinācija kaut kā asociējās ar laviešu pelēko sentimentu, grūtumu. Bet tad Santa ar smaidu ieradās mēģinājumā, un bija skaidrs viņas koncepts. Jau pirmoreiz spēlējot, pamanīju, ka tur ir daudz no salonmūzikas, Kreislera miniatūrām, vidusdaļā iezogas pat kaut kas no Čaikovska valšiem. Manuprāt, šajā triju minūšu garajā gabaliņā Mediņš ir ļoti dažāds. Liels prieks ar Santu spēlēt - man patīk, ka viņa savā spēlē ir impulsīva!"

Abi mūziķi atzīst - šis skaņdarbs lieliski varētu noderēt kā koncerta piedeva.

Nākamos ierakstus jaunieskaņojumu sērijā "Rupjmaizes kārtojums" piedāvāsim maijā!