Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauktais koris Vivere 4. novembrī plkst. 19:00 aicina uz krāšņu un aizraujošu 10 gadu jubilejas koncertuzvedumu "1:0 Viveres labā" jeb muzikālām neprātībām piecās daļās. Pasākums notiks RTU Lielajā aulā Kaļķu ielā 1.

Vai tas nozīmē, ka tas būs ne tikai māksliniecisks, bet arī sportisks notikums? "Sports tur būs minimālajā programmā - vairāk tās būs sacensības, kurš kuru pārspējam visās citās jomās," pasmaida kora diriģents Gints Ceplenieks. "Ja koris izdarījis kaut ko augsti novērtējamu, es pat teiktu - labāk par mani, es viņiem droši saku - ka 1:0 viņu labā."

Vai korim vienmēr taisnība? "Izņemot gadījumus, kad taisnība ir man," smejas Gints. "Bez tā jau nevar - mums jārod savstarpējā saikne. Bet - jā, korim vienmēr taisnība..."

Diriģents neslēpj - jubilejas koncerta programmā iekļauti darbi, kas pašiem koristiem sagādā īstu un lielu baudu. "Tie ir skaņdarbi, kas iepriekšējā piecgadē mums sagādājuši daudz patīkamu atmiņu, jauku mirkļu un emociju. Citējot koncerta idejas autori, diriģenti Sintiju Šmiti, mēs visi paplašinām robežas - sākot ar mani un beidzot ar ikvienu dziedātāju. Lai ir interesanti un krāsaini."

Korim Vivere paveicies, jo tam ir pašam sava režisore, kura ir arī kora dziedātāja - Marita Deksne. "Marita ir izcila personība mūsu korī jau daudzus gadus, viņa ir arī kora prezidente, ļoti radošs cilvēks.

Marita gatavoja arī piecu gadu jubileju, kas bija samērā nopietna, dziļdomīgām tēmām. Šī būs pilnīgi pretēja - dauzonīga desmitgades ballīte. Kolektīvam desmit gadi ir liels skaitlis. Pārbaudījums.

Starp citu, korim Vivere nākamgad būs jau trešie Dziesmu svētki. Tie mūs visus tur kopā."

Gints uzsver - koris Vivere ir īsta draugu kopa. Tā pirmais diriģents bijis Einārs Verro, un koris radies, Rīgas Biznesa skolas absolventu iniciēts. "Pievienojos trešajā gadā, un tas bija pirmais gadījums, kad pieredzēju diriģentu atlasi - notika pārrunas un konkurss. Tas bija ļoti interesanti, izturēju sīvo konkurenci un kļuvu kora diriģents," atceras Gints Ceplenieks, kurš labā nozīmē ir teju kā apsēsts ar Dziesmu svētku kustību. "Esot kopkora priekšā, saprotu, cik ļoti būtiski, ka dziedātāji nāk uz mēģinājumiem sagatavojušies - katrs saprot un ir darbam gatavs. Ļoti cienu kolēģus diriģentus, kuri labi sagatavo savus dziedātājus. Tā ir apzinīgā daļa, ko arī mēs gatavojam rūpīgi un kārtīgi."