Šoreiz dienu sākam ar Anatola Liepiņa "Dziesmu par labo noskaņu" no leģendārā krievu režisora Eldara Rjazanova kinofilmas "Karnevāla nakts”, ko 1957. gada ierakstā dzied Valentīna Butāne, bet spēlē Latvijas Radio Vieglās mūzikas orķestris.

Pirmos padomus kino jomā Rjazanovam devis Sergejs Eizenšteins, bet par savu mākslas filmu režisora karjeras sākumu viņš var pateikties Mosfiļm ietekmīgajam direktoram Ivanam Pirjevam, kurš uztic Rjazanovam filmas "Karnevāla nakts" uzņemšanu.

Leģenda vēsta, ka filmēšanas laukumā gājis karsti, Pirjevs dresējis Rjazanovu, uzspiedis savu aktieru izvēli (arī Igoru Iļjinski), tomēr šī audzināšana notikusi tikai radošā kolektīva iekšienē. Ārpusē Pirjevs visādi aizstāvējis Rjazanovu, pievēris acis uz viņa daudzajām iesācēja režijas kļūdām, arī par sabojātajiem dārgās kinolentes kilometriem. Rjazanova skološanas rezultāts bija izcils.

Uz "Karnevāla nakts" seansiem 1956. gadā tika pārdots vairāk nekā četrdesmit astoņi miljoni (!) biļešu, filma kļuva par krievu kino klasiku, atklāja skatītājiem Ludmilas Gurčenko spožo talantu.

(Arno Jundze, NRA, 2015. gada 3. decembris)

Savukārt Anatols Liepiņš (Анатолий Яковлевич Лепин, 1907-1984) bija latviešu izcelsmes padomju komponists, kurš dzimis Maskavā, latviešu izcelsmes mūzikas instrumentu skaņotāja Jēkaba Liepiņa ģimenē. 1936. gadā absolvējis Maskavas konservatoriju. Komponējis baletus, operas, dziesmas, mūziku teātra izrādēm un filmām. No 1945. līdz 1950. gadam dzīvojis Latvijas PSR.

1945. gadā pēc Latvijas PSR Augstākas Padomes priekšsēdētāja Augusta Kirhenšteina uzaicinājuma piedalījies konkursā, lai sarakstītu mūziku Latvijas PSR himnai. Un uzvarējis.

No 1944. līdz 1950. gadam bijis Latvijas Komponistu savienības biedrs un dzīvojis Rīgā, pēc tam — Krievijas PSR Komponistu savienības biedrs. 1945. gadā saņēmis Latvijas PSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka goda nosaukumu. PSRS saņēmis vairākus ordeņus un medaļas.

Liepiņš sakomponējis vairāk nekā 500 dziesmu, 8 operetes. Mūzikas autors latviešu padomju filmai "Mājup ar uzvaru" (1947). Komponējis mūziku daudzām pazīstamām padomju filmām, toskait "Karnevāla nakts" (1956), "Meitene bez adreses" (1958), "Dodiet sūdzību grāmatu" (1964) un citām.