Pirmdienas "Rīta retro" laikā sūtām sveicienus vārda dienā Austrām. Skanēs Austras Pumpures balss latviešu tautas dziesmā par garo pupu.

Aizvadītajā nedēļas nogalē (3. un 4. martā) Liepājā arī tika ieskandināta topošā "Austras istaba" mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā un notika sadziedāšanās divu dienu garumā dziesminieku festivālā "Austrasdienas 2018". Tas ir dziesminieces Austras Pumpures iedvesmots koncertu cikls, kas katru gadu kopā sauc viņas audzēkņus, dziesminiekus, dzejniekus, domubiedrus un klausītājus. Pieminot un godinot leģendāro, pērn mūžībā aizgājušo dziesminieci un viņas devumu Latvijas kultūrā, Austrasbērni aicina turpināt tradīciju.

Koncertos, kā ierasts, skanēja komponista Imanta Kalniņa un Austrasbērnu radītās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas. Austra Pumpure nenoliedzami bija ietekmīga un savdabīga parādība Latvijas mūzikas dzīvē.

Viņai piemita kāda grūti atšifrējama maģija pulcēt ap sevi dziedāt gribošus cilvēkus, un savulaik atzinusi, ka būtu gatava dziedāt pat sēžot uz kapa malas. Austras ietekmē daudzi ņēma rokās ģitāru un sāka dziedāt.