Kā ar savas grāmatas izvēli Tautas grāmatu plauktam klājies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskajam vadītājam un galvenajam diriģentam Andrim Pogam?

"Kādu brīdi bija jāpadomā, jāpapēta personīgais grātplaukts, bet ideja bija skaidra - vēlos dalīties ar kādu daļu no sevis, kas nu jau ir vēsture, bet kas bijusi pietiekami nozīmīga pirms gadiem piecpadsmit, studējot Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, filozofijas disciplīnā," stāsta Andris. "Skatiens apstājās pie Platona grāmatas "Dialogi un vēstules" - tas ir pamatu pamats, līdzīgi kā mūzikā tās ir Bēthovena simfonijas."

Vaicāts, kas būtu šīs grāmatas adresāts, Andris pārliecinoši teic: "Tā noder ikvienam! "Dialogi un vēstules" palīdz attīrīt domas, notīrīt ikdienas slāņus, mudina paskatīties uz lietu būtību, analizēt tās, uzdod jautājumus un mēģina rast atbildes. Šī nu reiz ir literatūra, kas vienlaikus ir viegla un sarežģīta.

"Dialogu" valoda ir viegli lasāma un labi uztverama, katrs vārds ir kā pērle, tāpat kā Bēthovena mūzikā ik nots ir kā pērle, un viņa simfonijas - pamatu pamats. Salīdzinājumā ar latviešu kulinārijas tradīcijām - "Dialogi un vēstules" ir kā rupjmaize.

Katram inteliģentam, intelektuālam cilvēkam tā ir ārkārtīgi būtiska."

Diriģents arī atklāj, kādas ir viņa attiecības ar grāmatām un bibliotēku. "Savulaik, kad Nacionālās bibliotēkas lasītava atradās Barona ielā, biju biežs viesis gan mūzikas, gan grāmatu nodaļā. Man ļoti patika bibliotēkas atmosfēra - tāda, kāda tā bija, šarms un putekļi, kas modernākā infrastruktūrā jau ir vēsture. Iespējams, ka mūsdienu tehnoloģiju rezultātā, kad, neizejot no mājas, tīmeklī vari gūt visu nepieciešamo, esam zaudējuši daļu no īpašajām sajūtām, kā uztveram grāmatu, to paņemot rokās, atverot un lasot. Jo grāmatas lasīšana - tā jau nav tikai teksta iegaumēšana, bet gan vesels rituāls."