Viens no nupat Rīgā pirmizrādi piedzīvojušās dokumentālās filmas "Laika tilti" varoņiem – igauņu režisors Marks Sosārs – mīt uz nelielās Manilaidas salas blakus par to lielākajai Kihnu salai, kopj aitu un kazu ganāmpulku, vada radio raidījumu kihnu valodā, kā arī veido jau trešo filmu par Kihnu salas ļaudīm.

"Laika tiltos" viņš runā par pasaules laicīgumu kā neizbēgamību: "Nav nekā mūžīga, ir tikai bezgalīgas variācijas. Pirms es uzfilmēju "Kihnu sievu", arī pastāvēja kāda, tobrīd jau izzūdoša pasaule. Un pirms tam bija vēl kāda. Izzūdošā pasaule, kurā šobrīd mēs dzīvojam, tiks aizvietota ar citām variācijām, ar citiem cilvēkiem. Tā tas vienkārši ir, un mums tas jāpieņem."

***

Intervija ar Marku Sosāru iekļauta 14. septembra pārraidē "Piejūras klimats". Tajā būvējam laika tiltus uz divām kinematogrāfiskām salām - Fori Zviedrijā un Kihnu Igaunijā, no kurām vienai ir īpaša saistība ar Latvijas vienaudzi Ingmaru Bergmanu, savukārt otrai - ar Baltijas poētiskā kino meistaru Marku Sosāru. Runājam arī par pamatiedzīvotāju kino, kā arī atskatāmies uz nule kā noslēgto, jau septiņdesmit piekto Venēcijas kino festivālu.

Pārraides pilnu versiju aicinām klausīties šeit!