Jau 20 gadus visplašākajai publikai tiek dāvāta iespēja pieredzēt inovatīvākos laikmetīgās mākslas procesus, kuros tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, tajā skaitā arī ikgadējo RIXC mākslas un zinātnes festivālu, par kuru plašāk "Neatliekamajā sarunā" vēsta Rasa un Raitis Šmiti.

Šogad RIXC festivāls ar nosaukumu “Virtualitātes un realitātes” norisināsies no 19. – 21. oktobrim, un galvenā vērība tajā būs pievērsta visā pasaulē tik aktuālajām virtuālās realitātes un imersīvajām tehnoloģijām.

Festivāla laikā ievērojamākajās laikmetīgās mākslas telpās Rīgā – Latvijas Mākslas akadēmijā un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – notiks otrā konference “Atklātie lauki”, kurā piedalīsies 80 delegāti, pārstāvot ap 45 mākslas organizācijas no visas pasaules.

Tāpat festivāls ietvers izstādi “Virtualitātes un realitātes”, kas līdz 28. novembrim norisināsies kim? laikmetīgās mākslas centrā un pulcēs vairāk kā 20 mākslinieku no 12 pasaules valstīm. Šogad izstāde jautā – ko jauninājumi virtuālajā un paplašinātajā realitātē sniedz izglītībai, izklaides industrijai, sociālajai politikai un kodificētu zināšanu sistēmām un kā uz šīm izmaiņām reaģēs dažādas sabiedrības daļas? Festivāla pavadošās izstādes piedāvāsim apskatīt abās RIXC galerijās, bet 21. oktobrī aicinām uz performanču programmu RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6.