25. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē savu 25. dzimšanas dienu ar svētku koncertu svinēs Rīgas Saksofonu kvartets, kura darbība aizsākās 1992. gadā, pastāvēšanas laikā koncertējot 32 pasaules valstīs – ne tikai Eiropā, bet arī ASV, Kanādā, Ķīnā, Indijā, aktīvi popularizējot latviešu mūziku. 1999. gadā Rīgas Saksofonu kvartets saņēmis arī Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Kvarteta sastāvā šobrīd muzicē Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons) un Baiba Tilhena (baritona saksofons). Jubilejas koncertā piedalīsies arī kādreizējie kvarteta mūziķi – Gints Pabērzs, Arvīds Kazlausks, Oskars Petrauskis, Renārs Lācis, Artis Gāga, kā arī nu jau Maskavas Saksofonu kvinteta dalībnieks Niks Šeffers. Tieši šim notikumam un šādam plašam saksofonistu sastāvam komponists Kārlis Lācis sacerējis savu skaņdarbu “Jubilejas valsis”, kura pirmatskaņojumā piedalīsies arī pats autors un ritma grupa.

Tāpat koncerta viesi būs ilggadējie kvarteta skatuves sadarbības partneri: pianiste Herta Hansena, Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Kristīne Gailīte un Ieva Parša, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels un akordeonists Savva Zihs. Koncertu vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

Par jubilejas koncerta piesātināto programmu, viesmāksliniekiem un tikšanos ar bijušajiem kvarteta dalībniekiem stāsta kvarteta dibinātājs un vadītājs Artis Sīmanis un kvarteta mūziķe Baiba Tilhena.