Pirms neilga laika aktrise Karīna Tatarinova ierosināja septiņus latviešu komponistus sacerēt pa muzikālam stāstam ar populāru pasaku motīviem...

Komponisti bija klausīgi, un tā piedzima vairāki kamerdarbi, ko izstāstīja aktieri un izspēlēja mūziķi. Pēc tam nāca klajā izglītojošs un izklaidējošs albums “Mazās muzikālās pasakas”, kas ieguva "Zelta mikrofonu". Un nu četras no šīm kamerpasakām iemiesosies simfoniskā orķestra krāsās: būs jenoti un ruksīši, būs Pelnrušķīte un citas radībiņas. LeNeSOn, kur tavs diriģenta zizlis?

Īsi un skaidri: 20. maijā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz šīs sezonas pēdējo izglītojošo koncertizrādi bērniem, un plašāk par šo koncertizrādi "Klasikai" vēsta aktrise Karīna Tatarinova un diriģents Jānis Stafeckis.

Karīna Tatarinova: "Tās būs pasakas - kādam pirmo reizi dzirdētas, bet vecākiem un vecvecākiem - zināmākas. Arī varoņi būs jau redzētie - Armands un Aļoša, bet uz skatuves, protams, atradīsies ne tikai dzīvi aktieri, bet arī LeNeSOns un orķestris, kas spēlēs jaukās pasakas, kurām mūziku speciāli komponējuši mūsu komponisti. Un vēl... Esam piespieduši pat Jāni runāt," smejas Karīna.

Vaicāta, kālab radusies iecere par šādu projektu, aktrise neslēpj: "Liels dzinulis bijusi Stepanovu ģimene - sadarbojos ar Dārtu, ar kuru kopā iedziedājām albumu "Raibā papagaiļa dziesmas"."

"Pēc "Raibā papagaiļa dziesmām" Dārtas ģimene teica - taisām nākamo disku! Atvēzējāmies uz ko tādu, kas saistīts ar dzīvo instrumentu, un, kā Iveta Mielava teica, kad pie viņas gāju konsultēties, bērni grib pasakas.

Uz manu iebildi, ka pasaku ieskaņots jau tik daudz, tik, daudz, Iveta tik un tā teica - visi prasa pasakas...

Neslēpšu, ka princips pasaku atlasē bija pavisam vienkāršs - albums domāts ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem, kuri vēlas, lai atvasītes zinātu tās pasakas, kas viņiem savulaik bijušas mīļas. Tāpēc arī ir pasaciņa par mazo Jenotiņu, "Trīs rieksti Pelnrušķītei" un vēl citas. Starp ciu, vecāku vidū veicu aptauju - no latviešu pasakām bija divas kandidātes - "Eža kažociņš" un "Garā pupa". Uzrunāju komponistus, jau pavēstot, kādas ir iespējamās pasakas," - tā Karīna Tatarinova.

Jānis Stafeckis tikām precizē, ka no albumā “Mazās muzikālās pasakas” iekļautajām septiņām pasakām 20. maija koncertā tiks atskaņotas četras: "Spēlēsim Georga Pelēča "Garo pupu", Madara Kalniņa "Trīs rieksti Pelnrušķītei", pasaku par Jenotiņu, ko orķestrim aranžējis Raimonds Petrauskis, bet noslēgumā - Riharda Zaļupes versija par trim sivēntiņiem.

Priecājos par mūsu komponistu spēju iejusties bērnu iztēles pasaulē, un to ir viegli sadzirdēt viņu mūzikā - pasaku saturs un nozīme labi atklāta katrā partitūrā!

Tā ir Karīnas veiksme - uzaicināt tieši šos komponistus, kuri atraduši atslēgu uz pasaku pasauli."

Izrāde notiks divās valodās: plkst. 11:00 uzvedums notiks krievu valodā, bet 14:00 - latviešu valodā.

Visas detaļas Jānis Stafeckis nemaz neatklāj: "Vajag nākt un skatīties!"

Starp citu, viņam šis notikums raisa lielu un patīkamu satraukumu: "Pirmo reizi kā diriģents satikšos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Kaut arī man uzticēti tie daži teikumi, manas domas būs tikai mūzikā - domāju, ka mana teksta daļa mūziķiem sagādās vislielākās raizes..."