14. janvārī Latvijas Nacionālajā operā priekškars vērsies Džuzepes Verdi operas "Ernani" koncertuzvedumam, kas pulcēs veselu zvaigžņu plejādi. Pie LNO orķestra pults stāsies diriģents Daniels Orens – viens no pasaulē atzītākajiem Verdi mūzikas interpretiem, kurš Latvijā viesosies pirmo reizi.

Galvenās lomas interpretēs latviešu publikai jau pazīstamās operzvaigznes Dināra Alijeva un Andreass Bauers, pirmo reizi pie mums viesosies baritons Franko Vasallo un tenors Liks Robērs, kuru balsis skan pasaules vadošajos opernamos. Starptautisko zvaigžņu sastāvu papildinās lieliskie Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris.

Operai “Ernani” Džuzepe Verdi iedvesmu smēlies Viktora Igo lugā – intriģējošā stāstā par trim vīriešiem, kas mīl vienu sievieti. Rīgā šī opera visā pilnībā nav skanējusi kopš 1931. gada Latvijas Nacionālās operas iestudējuma. Arī pasaulē “Ernani” ir reti iestudēta opera savas vokālās sarežģītības dēļ.

Par redzamo un neredzamo, par Ernani mūziku un to, kāpēc tā nav no biežāk iestudētajām Verdi operām uzzinām sarunā ar koncertuzveduma galveno lomu atveidotājiem soprānu Dināru Alijevu un baritonu Franko Vasallo.