Ar koncertprogrammas Arrivederci Roma pirmatskaņojumu 17. septembrī plkst. 18:00 Mazajā ģildē pie klausītājiem dosies jauna mūziķu apvienība "Tenoru Trio" - jauni, atraktīvi, spilgti lielisku balsu īpašnieki, LNO šarmantie tenori: Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Juris Vizbulis.

Savā pirmajā koncertprogrammā Arrivederci Roma mākslinieki izvēlējušies ietvert klausītāju iemīļotas un populāras dažādos mūzikas stilos – no klasikas līdz džezam aranžētas operu ārijas un instrumentālus opermūzikas fragmentus. Andreja Puškareva oriģinālas aranžijas  trīs tenoriem un instrumentālam sastāvam veidos krāšņu muzikālu numuru kolāžu.

"Ideja radās mums visiem trim vienlaicīgi," stāsta Raimonds. "Nekas nebija speciāli plānots - bijām un esam kolēģi, katrs dziedājām savas lomas, izrādes un koncertus, un ideja dabīgā ceļā nonāca pie mums. Satikāmies, sākām runāt, vai nevaram padziedāt kopā - vai tas nevarētu būt interesantāk un jautrāk gan mums, gan publikai. Un tik tālu nu esam nonākuši..."

Triju tenoru apvienība ir visai populārs jēdziens gan pasaulē, gan Latvijā. Vai jauna trio rašanās nenozīmē iekāpšanu tajā pašā radošajā upē? "Mūzika nenoveco!" - iesaucas Raimonds.

"Nebūt nemēģinām iekāpt tajā pašā upē, drīzāk gan citā laivā. Mums vēl piemīt jaunības spars, vēlamies muzicēt, cilvēkiem sniegt prieku, kvalitatīvu mūziku un enerģiju."

Mihails: "Lielu akcentu patiesi liksim tieši uz kvalitāti. Formāts, protams, nav jauns, lai pārsteigtu, taču izlēmām, ka pazīstamajām ārijām būs pavisam jaunas apdares, tāpēc daudzām ārijām tas būs kā pirmatskaņojums."

Raimonds neslēpj, ka aranžijas patiesi būs neierastas. "Bet mēģinām ko jaunu - zināmo pasniegt "citā mērcē", kas nebūt nav sliktāka - vienkārši savādāka. Tāpēc ļoti aicinām cilvēkus nākt, baudīt, klausīties."

"Aranžijas mums gatavo Andrejs Puškarevs - tās ir ļoti svaigas, savā ziņā - retromodernas, glamūras, klasiskas. Līdz ar to ārijas iegūs jaunu, svaigu noskaņu. Tās skanēs pat džeziskās nokrāsās," atklāj Juris Vizbulis.

Protams, ārijas dziedoņi atskaņos visi trīs kopā, savukārt viņiem kompānijā būs vesels orķestris - mūziķu apvienība, kura sevi spilgti pieteikusi programmā Cantando y amando un “Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romanču vakars”. Te būs pianiste Ilze Ozoliņa, kura šajā gadījumā tiek pieteikta kā projekta muzikālā vadītāja - puiši teic, ka Ilze esot gluži kā ceturtais tenors. Tad arī LNO orķestra mākslinieki – Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), Inita Āboliņa (akordeons), Mareks Auziņš (kontrabass) un Ivars Kalniņš (sitamie instrumenti).

Lai vīru ansambī ieplūstu sievišķīgā enerģija, kopā ar Raimondu, Mihailu un Juri kā īpašā koncerta viešņa būs LNO vadošais mecosoprāns - brīnišķīgā Ilona Bagele.

Pirmā eksperimenta krustugunis trio izgājis Mazajā ģildē Ziemassvētkos, kur puiši dziedājuši klavierpavadījumā, un jau toreiz sapratuši, ka sadarbībai vēlas turpinājumu un attīstību.

"Ir tik daudz tenoru trio versiju, ka gribas ko jaunu un svaigu!"

Vaicāts, par ko līdzšinējā radošajā dzīvē ir vislielākais prieks, Raimonds atzīst: "Absolūti naivi, bet...

Joprojām priecājos, ka esmu uz Operas skatuves, jo neslēpšu, ka vēl 18 gadu vecumā nepavisam negribēju būt dziedātājs - vēlējos kļūt inženieris, tāpēc "dziedāšanas būšana un tās patikšana" vēl aizvien ir ļoti liela.

Nevienu no lomām pat negribu izcelt - katru reizi priecājos, kāpjot uz skatuves, tāpēc ceru, ka virsotne man vēl tālu priekšā."

Tikām Juris Vizbulis, kurš savulaik mācījies arī Londonā, saka tā: "Atšķirībā no Raimonda un Mihaila, mana pieredze operā tikai šobrīd sāk dzimt un veidoties. Pēc mācībām Mūzikas akadēmijā no akadēmiskās dziedāšanas biju pagājis nostāk, un tagad ar lielu sparu pie tās atgriežos. Tā laikam šobrīd ir lielākā virsotne - saprast, cik tas skaisti un vielaikus arī grūti. Tas ir milzīgs darbs - labi un kvalitatīvi dziedāt. Tā ir virsotne, kurā kāpju."