8. jūlijā Mežaparka estrādē XXVI Vispārējo latviešu  Dziesmu un XVI Deju svētki izskanēs ar noslēguma koncertu „Zvaigžņu ceļā”, kurā 12 000 balsīgs dziedātāju kopkoris Lielajā estrādē sniegs trīs stundu garu koncertu ar latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākajiem darbiem programmā. Noslēguma koncerts pāries Sadziedāšanās naktī, skatītājiem pievienojot arī savas balsis, un turpināsies līdz pat rīta gaismai.

Inta Pīrāga piedāvā sarunu ar noslēguma koncerta māksliniecisko vadītāju, diriģentu Mārtiņu Klišānu un režisoru Uģi Brikmani. Runāts tiek par lielo dalībnieku skaitu (ap 16 500), kas ieviesis korekcijas  koncerta struktūrā, par programmas dalījumu laika lokos, par tradīcijām un jauninājumiem, par ticību vērtībām, kā arī ļoti atklāti arī par to, kādās sajūtās viņi dzīvo, izejot svētku finiša taisnē.

Noslēguma koncerta ieceres pamatā – iziešana pa Zvaigžņu ceļu caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājās… Katrā no koncerta lokiem (daļām) ietvertas laika griežu liktenīgās dziesmas, latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi.

Koncertā skanēs Jāzepa Vītola, Jurjānu Andreja, Baumaņu Kārļa, Emīla Dārziņa, Emiļa Melngaiļa, Volfganga Dārziņa, Alfrēda Kalniņa, Jūlija Rozīša, Pētera Barisona, Aldoņa Kalniņa Lūcijas Garūtas, Valtera Kaminska, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Valta Pūces, Selgas Mences, Uģa Prauliņa, Ērika Ešenvalda, Pētera Plakida, Mārtiņa Brauna, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, dziesmas un Tālivalža Keniņa, Alfrēda Feila, Ilonas Rupaines, Alfrēda Kalniņa, Valda Zilvera, Jura Karlsona, Raimonda Paula tautasdziesmu apdares.Gunāra Ordelovska, Pētera Butāna, Jura Karlsona skaņdarbi pūtēju orķestrim.