2018. gadā mākslas pasaule ar vairākām vērienīgām izstādēm atzīmē Latvijā dzimušās amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas astoņdesmito dzimšanas dienu. 

Decembrī durvis vērusi līdz šim apjomīgākā autores daiļrades izstāde Sanfrancisko Laikmetīgās mākslas muzejā, bet 2019. gadā tā ceļos uz Metropoles mākslas muzeju Ņujorkā.

Arī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēlas iepazīstināt apmeklētājus ar visiem muzeja krājumā esošajiem Vijas Celmiņas darbiem, tālab līdz 25. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Kupola zālē, skatāma izstāde "Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”.

Kopumā tās ir vienpadsmit grafikas lapas, no kurām pirmo muzejs ieguva 1998. gadā, bet pārējās – sākot no 2012. gada. Visus šos darbus vienkopus muzejs nekad vēl nav izstādījis. Izstādes laikā tiek demonstrēta Jura Podnieka studijas veidotā dokumentālā filma “Vija Celmiņš. Teritorija” (režisors Olafs Okonovs). Plašāk par Vijas Celmiņas darbu izstādi "Kultūras rondo" kolēģei Ingvildai Strautmanei stāsta izstādes kuratore Elita Ansone.

Daudziem aizvien neaizmirstams notikums ir pirms četriem gadiem Mākslas muzejā "Rīgas Birža" notikusī Vijas Celmiņas personālizstāde "Dubultā realitāte", kas "Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" programmā Force Majeure risinājās, dzimtenē laipni sagaidot arī pašu mākslinieci. Ar viņu tikās arī kolēģe Ieva Zeidmane un skan fragments no sarunas, kas ierakstā fiksēta 2014. gada maijā. Tajā Vija Celmiņa dalās pārdomās ne tikai par mākslu, bet arī mūziku:

"Man ir daudz Pētera Vaska mūzikas ierakstu. Viņa mūziku savulaik ieskaņoja arī Kronos kvartets, un albuma noformējumā tika izmantots viens no maniem darbiem. Jutos pagodināta, jo parasti mūziķi neko daudz par māksliniekiem nezina."