26. augustā Latgales vēstniecība Gors aicināja ielūkoties savos jaunās sezonas plānos. Jau nākamā gada maijā pirmā reģionālā koncertzāle Latvijā svinēs pirmo piecu gadu jubileju, kurai par godu tiek plānoti īpaši pasākumi.

Par to, kā ir būt pirmajai reģionālajai koncertzālei Latvijā, mediju pēcpusdienā atklāja Latgales vēstniecības Gors vadītāja Diāna Zirniņa, savukārt jaunās, nu jau piektās sezonas plānus ieskicē koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine. Pārraidi caurvij ieraksti no Gorā tikko kā izskanējušā "Auļu" un "Tautumeitu" kopīgā koncerta.

"Brīdī, kad mūsu saimei piepulcējās koncertzāles Cēsīs un Liepājā, saņēmām jautājumus, kā tad būs, kā jūtamies, un paši sev sākām uzdot jautājumus, kā tad ir būt pirmajai reģionālajai koncertzālei Latvijā," stāsta Diāna Zirniņa. "Teikšu godīgi - sākumā strādājot, likās, ka ir ļoti grūti, jo sākotnēji jau neviens nezināja, kas reģionālā koncertzāle ir par "zvēru"...

Bet šobrīd sliecamies domāt - vai, cik labi, ka esam pirmie! Jo tas nozīmē, ka mums nav bijis nekas jākopē, esam visu izveidojuši, kā un ko jutām.

Šo gadu laikā arvien vairāk esam guvuši apliecinājumu tam, ka Gors ir koncertzāle ar izcilu akustiku, varenām iespējām un  lielisku dvēseli, kas mums pašiem ļoti patīk. Protams, nenoniecinot nevienu citu! Redzam, ka cilvēki, kuri pie mums sabrauc no citurienes, meklē latgalisko pieskārienu, viesmīlību, un jau mūsu sveiciens - Vasals! - liek atplaukt, justies brīvāk, ne tik trendīgi."

Sākoties piektajai sezonai, gribot negribot jāpalūkojas atpakaļ. "Sākotnēji sabiedrībā valdīja uzskats, ka reģionā ar sociālekonomiskajām problēmām šāda veida kultūras būve nebūt nav nepieciešama. Šobrīd, redzot, kas noticis, ar atvieglojumu varam pasmaidīt - labi, ka bažas nav piepildījušās, kaut arī paši jau zinājām, ka nepiepildīsies. Joprojām tveram emocijas, ko saņemam, un veidojam šo māju pirmkārt jau sev pašiem. Ja mūsu cilvēks atnāk un jūtas labi, esam laimīgi," teic Diāna un neslēpj: "Abas ar Ilonu esam nonākušas pie secinājuma, ka 157 kultūras pasākumi gadā ir vairāk nekā pietiekoši.

Nav jēgas pārkarsēt pasākumu intensitāti, jo koncertu norišu vietu Latvijā mazāk nekļūst, diemžēl mazāk kļūst cilvēku, arī maksātspēja lielāka nekļūst. Tāpēc, domājot par skatītājiem, izvēlamies tādu politiku, lai ne tik daudz vērstu auditoriju plašumā, cik veidotu personīgākas, sirsnīgākas attiecības ar savu klausītāju.

Esam izteikta reģionāla koncertzāle cilvēkiem, kas Latgalē."

"Veidojot nākošās sezonas koncertprogrammu,  no žanriskā aspekta pats svarīgākais tematikas loks mūsuprāt ir tieši klasiskā sadaļa - visdažādākie klasiskās mūzikas koncerti," uzsver Ilona Rupaine. "Cenšamies piesaistīt arī lielos skatuves uzvedumus - operas un baleta izrādes, dažādus festivālus. Jau septembra sākumā pianists Reinis Zariņš viesosies ar unikālu programmu, kas pagaidām domāta tikai Goram - tas būs koncerts "Skaņu katedrāles", kurā izskanēs arī Andra Dzenīša opusa pirmatskaņojums.

Un te jāatzīmē, ka ļoti bieži mūsu mākslinieki vēlas savus darbus visupirms parādīt tieši Gorā -  un tikai tad citviet.

Arī jaunajā sezonā turpināsim sadarbību ar visiem lielajiem Latvijas mūziķu kolektīviem - Latvijas Radio kori, VAK "Latvija", Sinfonietta Rīga, LNSO, Latvijas Radio bigbendu - vismas reizi vai divas reizes paredzētas viņu sarūpētās koncertprogrammas. Zīmīgi arī lielie jubilejas pasākumi - piemēram, Latvijas Radio kora jubilejas koncerts - vienīgais un unikālais, par ko koris saņēma arī Lielo mūzikas balvu - izskanēja tieši Gorā, un arī Valsts akadēmiskais koris "Latvija" savas jubilejas noslēgumu iecerējis rīkot tieši šeit," atklāj Ilona Rupaine un ieskicē arī pārējos jubilejas sezonas plānus, par kuriem izsmeļošu informāciju aicinām gūt Latgales vēstniecības Gors mājas lapā!