14. februārī Dzintaru mazajā zālē, 16. februārī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" un 17. februārī Latgales vēstniecībā "Gors" koncertu sniegs Xylem trio un gruzīnu dziedātāja Nato Metonidze.

Ar Xylem trio dalībniekiem - sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi, saksofonistu Oskaru Petrauski un pianistu Raimondu Petrauski - tiekamies "Neatliekamajā sarunā". Puiši stāsta par savu saikni ar Gijas Kančeli mūziku un atklāj, ko pats komponists domā ar par trio radītajiem aranžējumiem. Uzzināsim arī, ka Nato Metonidze vienu dziesmu iecerējusi nodziedāt latviski.

Trīs starptautiski atzītu latviešu mūziķu apvienība Xylem Trio, kuras dalībnieki ir Rihards Zaļupe (perkusijas), Raimonds Petrauskis (klavieres) un Oskars Petrauskis (saksofons) kopā ar lielisko Gruzijas dīvu Nato Metonidze, kuras balss spēj līdz sirds dziļumiem aizkustināt klausītāju un atklāt gruzīnu tautai piemītošās skumjas un spēku, piedāvā koncertprogrammu, kuras pamatā ir pasaules slavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātrim rakstītā mūzika.

Xylem Trio un slavenā gruzīnu komponista Kančeli radošā sadarbība aizsākās jau 2007. gadā. 2010. gadā tika radīts mūzikas albums In the Mood of Giya Kancheli, kurā dzirdamas Gijas Kančeli teātra un filmu mūzikas melodijas Xylem Trio aranžijās, kas 2010. gadā ieguva Gada balvu Instrumentālās mūzikas kategorijā. Tagad klausītāji varēs novērtēt kolorītu latviešu un gruzīnu mūziķu kopdarbu jaunā koncertprogrammā.

Pats Gija Kančeli šo albumu komentējis šādi: "Tas, ko dzirdēju, mani patīkami pārsteidza. Reizē ar augstu profesionālo sniegumu izjutu ikviena jaunā mūziķa individuālo pieeju. Īpaši vēlos izcelt to faktu, ka, pateicoties šiem jaunās paaudzes pārstāvjiem, mana mūzika ieguvusi jaunas un nebijušas šķautnes. Par to esmu viņiem bezgala pateicīgs!"