"Neatliekamajā sarunā" tiekamies ar Hermaņa Brauna fonda direktori Innu Davidovu, lai ko tuvāk uzzinātu par Piektā starptautiskā jauniešu mūzikas festivāla Avanti! norisēm, par 30. martā gaidāmo Kamermūzikas darbnīcu, pēc tam - Maskavas jauniešu kamerorķestra "Gņesinu virtuozi" viesošanos un vēl citu talantu koncertiem, kā arī iespēju piedalīties meistarklasēs un konferencē.

Jau sestdien festivālu atklāja Georgija Osokina solokoncerts, par kuru Inna saka tā: "Katru reizi no Georgija gaidu ko jaunu, jo viņš nepārtraukti mainās! Tāpēc vienmēr ir intrigas sajūta. Viņš ir ļoti izaudzis, viņš mainās, viņa skaņu palete - apbrīnojama! Kā viņam skan klavieres... Te nav runa tikai par skaņas kultūru vai daudzveidīgumu - tas ir īsts fantāzijas iemiesojums.

Viss, ko dara Georgijs Osokins, ir tik dažādu noskaņu pārbagāts. Bet Bēthovens bija viena no koncerta virsotnēm. Mums ir, ar ko lepoties. Un mums ir prieks, ka jau pirmajā festivālā Avanti! Georgijs spēlēja kā nobriedis mākslinieks, nevis skolnieks.

Redzēsim, kā viņam skanēs kopā ar Elīnu Bukšu kamermūzikas koncertā 30. martā Mazajā ģildē - abi ir pieredzējuši mākslinieki, un arī Elīna ir ziņkārīga, atvērta, alkst pēc jauniem iespaidiem."

Šajā koncertā, kura nosaukums ir "Kamermūzikas darbnīca", piedalīsies arī Kristaps Bergs (čells), Sandra Seržāne (vijole), Baiba Bergmane (alts), Dāvis Sliecāns (alts). Programmā būs Mocarta un Franka skaņdarbi.

Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju jau ceturto gadu notiek arī labāko kameransambļu atlase. Aprīlī notiks kameransambļu konkursa laureātu koncerts. Patiesi - Inna Davidova ir muzikālā mamma daudziem jaunajiem mūziķiem. "Visu laiku mans skats seko viņiem līdzi. Vēsture sākās ar Vestardu Šimkus - tā bija mīlestība no pirmā skatiena, taču sistēma vēl nebija tik plaši izveidota. Viņi visi grib sasniegt augstāko līmeni. Bet, kad sāku ar viņiem strādāt, visi vēl ir bērni vai pusaudži. Tu jau nekad nezini, kas notiks - vai viņi ar laiku vēlēsies palikt mūzikā, vai viņiem nebūs bail no skatuves. No otras puses - ja viņu karjera sākas tik agri, ka līdz 13, 14 gadu vecumam jau tik daudz ko sasnieguši, varbūt viņi gribēs darīt ko citu?

Svarīgi nepalikt savā marinādē, kur tev šķiet, ka visu zini un māki.

Svarīgi aiziet lielajā pasaulē - pie jauniem pedagogiem, citām iespējām."

Viens no Avanti! festivāla pastāvīgajiem viesiem ir Daniils Bulajevs (vijole). Katru gadu viņš sniedz solokoncertus. Arī šogad mums būs iespēja dzirdēt viņa sniegumu un 20. aprīlī vērot jaunā mākslinieka izaugsmi. "Pirmoreiz Daniilam devu iespēju spēlēt solokoncertu astoņu gadu vecumā, tas bija pirmajā festivālā.

Viņš nespēlēja kā bērns! Jā, mēs redzējām bērnu, bet, aizverot acis, varējām iztēloties, ka klausāmies pieaugušu mākslinieku.

Šogad ar viņu uzstāsies draugs no Dārziņkolas, vijolnieks Andrejs Jegorovs."

Bet 27. aprīlī pirmoreiz Rīgā viesosies leģendārais jauniešu kamerorķestris "Gņesinu virtuozi" no Maskavas.