No 3. līdz 7. septembrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinās 34. Eiropas seminārs etnomuzikoloģijā (European Seminar in Ethnomusicology, ESEM), kurā piedalīsies etnomuzikoloģijas nozares autoritātes no ASV, Austrijas, Horvātijas, Itālijas, Īrijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas.

ESEM ir starptautisks pētnieku tīkls, ko 1981. gadā Belfāstā nodibināja Džons Blekings (John Blacking). Tas atvērts kolēģiem un studentiem no visas pasaules. ESEM funkcionē arī kā komunikācijas platforma ziņām, pasākumiem, publikācijām u.tml. Patlaban tajā reģistrējušies aptuveni 250 pētnieki no visas pasaules. Katru gadu starptautiskas konferences tiek organizētas kādā no Eiropas pilsētām. Šogad konference notiek Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Ko tas nozīmē, par ko tiks referēts, cik tas ir nozīmīgi Latvijas etnomuzikoloģijai - par to stāsta etnomuzikoloģe un šī semināra organizatore Anda Beitāne. Viņa atklāj savu pieredzi, viesojoties šāda veida semināros citās valstīs, uzzinām par vienu no interesantākajiem Andas lauka pētījumiem, noskaidrojam, kas īsti ir etnomuzikoloģija, kā arī interesējamies par nesen izdoto un līdz šim vien Vīnē prezentēto grāmatu „Piezīmes no Latvijas” jeb Notes from Latvia

Ar referentiem un detalizētu ESEM programmu aicinām iepazīties JVLMA mājaslapā.