21. un 22. jūlijā jau trešo gadu Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls Vivat Curlandia!, kurā dzirdēsim Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas mūziķu atskaņoti viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka autoru darbus. Par festivāla programmu stāsta senās mūzikas pētnieks un diriģents Māris Kupčs.

Festivālu 21. jūlijā Bauskas pilī atklās soprāns Elīna Šimkus, kopā ar itāļu lautistu Mauro Pinciaroli no Itālijas un renesanses traversflautas virtuozi Kristīni Stumburi atskaņojot romantisku angļu renesanses un agrīnā baroka mūzikas programmu Come again, sweet love", turpinās viduslaiku mūzikas ansamblis Ensemble UNICORN no Austrijas. Festivāla īpašais notikums - Klaudio Monteverdi Il Combattimento di Tancredi e Clorinda un Džakomo Karisimi oratorijas Jephte uzvedumi sveču gaismā ar solistiem Montu Martinsoni, tenori Rinaldu Kandalincevu un Ansi Bētiņu, baroka kori Collegium Choro Musici Riga, baroka orķestra Collegium Musicum Riga solistiem un vēsturisko žestu un retorikas speciālisti, arfisti Ketrinu Kingu. Festivāla pirmo dienu noslēgs Bauskas pils rīkotais koncertuzvedums Ignis ("Uguns") jeb stāsts par Bauskas pils vēsturi un personībām caur uguns prizmu.

Vivat Curlandia! otrās dienas koncertos un pasākumos ieeja būs bez maksas. 22. jūlijā ikviens tiek aicināts izbaudīt muzikālu jauno senās mūzikas talantu parādi Bauskas Sv. Gara baznīcā, norisināsies arī V Paukošanās turnīrs Ius Gladii. Koncertus sniegs arī senās mūzikas ansamblis Neymann Ensemble (Latvija, Austrija, Itālija) , klavesīniste Zita Mikijanska no Vācijas un viola da gamba virtuozs AnatolijsGrindenko no Krievijas saspēlē ar baroka vijolnieci Agnesi Kanniņu un Māri Kupču  pie klavesīna.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. - 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.