Šogad jau sešpadsmito reizi notiks Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls, kura ietvaros no 14. līdz 30. septembrim klausītāji tiks gaidīti koncertos gan Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, gan Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, gan Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā.

Par to visu plašāk "Neatliekamajā sarunā" mums vēsta festivāla saimniece - muzikoloģe, producente, nodibinājuma Via Cultura valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe. Izstaigājam festivāla septiņu koncertu ceļus, runājam par mūziķiem un ielūkojamies to programmās...

"Man kā visiem kārtīgiem zemniekiem - viskarstākais darba laiks ir vasarā, bet ziemā var mazliet atpūsties," pasmaida Dace, kura vienlaikus ir arī festivālu Via Baltica un "Iededz gaismu!" direktore.

"Patiesībā ar Ērģeļmūzikas festivālu esmu saistīta kopš pašiem sākumiem, labi atceros tā dzimšanu, bet iesaistījos, sākot no otrā festivāla," atceras Dace. "Tālab tā vēsture ir skaidra, un tas patiesi mīt dziļi manā sirdī un ļoti patīk, jo tas ir unikāls. Atceros gan tā dzimšanu 2002. gadā, gan to, kāda bijusi tā gaita un attīstība.

Izspēlēti visi laikmeti, bijuši dažnedažādi sastāvi, ērģelnieki muzicējuši gan solo, gan visdažādākajos kamervariantos un ar orķestriem, arī žanru ziņā skanējis viss, kas ērģelēm rakstīts, toskait bijusi arī tautas mūzika un dejotāji - grūti pat iedomātieds, kā šeit vēl nav bijis.

Un arī šoreiz netrūkst ideju - izveidojies skaists koncertu klāsts."

Protams, Dace nenoliedz - katrā festivālā - arī Via Baltica - ir darbi, kurus spēlē gadu no gada, un tā ir arī Ērģeļmūzikas festivālā: "Bahu nu nekādi nav iespējams apiet, viņa mūziku spēlē visos koncertos, un, ja mākslinieki tiek pie šī brīnišķīgā baroka laika instrumenta, protams, ka viņiem gribas kaut ko nospēlēt no Baha - viņš katram ērģelniekam ir kā Bībele."

16. Liepājas ērģeļmūzikas festivāla programmu meklē šeit!