Maija vidū Roterdamā notika klasiskās mūzikas gadatirgus Classical: next, kurā piedalījās arī Latvijas pārstāvji. Tāpēc "Klasika" uz sarunu aicinājusi Latvijas Mūzikas informācijas centra vadītāju Ināru Jakuboni un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra redaktoru Orestu Silabriedi.

"Latvijas stenda ieguvums šāda veida gadatirgū ir tas, cik cilvēku no Latvijas turp dodas, cik organizācijām tas ir interesanti un cik apņēmīgi darbojas to pārstāvji, un jāteic, ka šādā skatījumā šis bija teju rekordgads - Latvijas stendā bija pārstāvētas divpadsmit organizācijas, bet cilvēku kopskaits bija trīspadsmit," atklāj Ināra Jakubone.

Viņa arī novērojusi lūk, ko: "Zīmīgi, ka šogad no Latvijas šajā gadatirgū bija trīs Latvijas koncertzāles - gan Vidzemes koncertzāle "Cēsis" , gan Liepājas "Lielais dzintars", gan Siguldas "Baltais flīģelis", jo tieši šādā gadatirgū vari satikt pašus mūziķus un kolektīvus un viņus uzrunāt tieši, bez menedžeru starpniecības."

Līdzīgās domās ir arī Orests Silabriedis, kurš atzīst: "Ir labi sajusties starp savējiem, kur ir skaidrs, ka runājat vai domājat vienā valodā. Kādēļ uz gadatirgu devās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris? Esam iesaistīti vienā starptautiskā apvienībā un ceram realizēt kādu vērienīgu projektu, tādēļ mums bija divas ļoti svarīgas tikšanās.

Var jau sazvanīties un sarakstīties, bet tad pienāk viens brīdis, kad ir ļoti svarīgi ieskatīties savam partnerim acīs. Un ir skaidrs, ka tā saslēgšanās notiek tikai tad, kad esat satikušies klātienē.

Un man šķiet, ka tā arī ir Classical:Next būtība - ka tā ir iespēja paskatīties acīs un rast tādu informācijas apmaiņu, kas nav iespējama elektroniski."