14. februārī sākas 10. Starptautiskais saksofonmūzikas festivāls Saxophonia. Tāpēc "Klasikā" tiekamies ar tā dibinātāju un māksliniecisko vadītāju Arti Sīmani, lai ko tuvāk uzzinātu par koncertiem un viesiem, kas gaidāmi festivāla jubilejas gadā.

Vaicāts, kas īsti ir festivāla ilgmūžības pamatā, Artis Sīmanis prāto: "Entuziasms. Un arī tas, ka saksofonspēle Latvijā ļoti cerīgi attīstās gan akadēmiskajā, gan džeza mūzikas kontekstā - mums ir ļoti daudz labu džeza mūziķu, Mūzikas akadēmijā ir džeza katedra, kurā studē daudzi studenti. Un ir daudzi, kas jau izskolojušies. Ja atceramies 1999. gadu... Sākumā tas bija neliels festivāls, kuru aizsākām, sadarbojoties ar Francijas institūtu. Tā direktors Marks Lamī bija kaislīgs saksofonmūzikas mīlētājs, kurš sacīja - pirms viņa prombraukšanas vajadzētu kaut ko noorganizēt, un tā tas sākās."

Jubilejas festivālā līdz ar citiem viesiem piedalīsies arī franču saksofonists Žans Pjērs Baralioli: "Viņš piedalījies vairākos festivālos, bijis arī mūsu jauno saksofonistu konkursu žūrijā, daudz kopā esam spēlējuši... Jubileju atzīmēt kopā ar cilvēkiem, ar kuriem daudzkārt esam sadarbojušies, ir jauki!"