“Orfeja auss” uzmanības lokā šoreiz ziemas mūzika, un raidījuma dalībnieki ir diriģenti Agita Ikauniece un Ralfs Šmīdbergs.

Jaunais tvarts: angļu vokālās grupas voces8 albums Winter (“Ziema”, Decca Classics, 2016) – mūzika “par visiedvesmojošākā gadalaika trauslo skaistumu”, kā albuma anotācijā saka voces8 vadītājs un kontrtenors Bārnabijs Smits. Jaunā tvarta kodolā ir Pētera Vaska “Līdzenuma ainavas”. Kā Vaska gara radinieki te ir Arvo Perts, Jans Sandstrems, Olafurs Arnaldss, un jauns darbs pasūtināts Rebekai Deilai, tā nosaukums – Winter.

Vokālā grupa voces8 dibināta 2005. gadā, tās sastāvā ir 2 soprāni, 2 kontrtenori, 2 tenori un 2 basi, un tās mājvieta ir Londonas Gresham Centre. Albuma Winter ieraksts veikts Tūtingas Visu Svēto baznīcā un Kembridžas Trīsvienības koledžas kapelā 2016. gada vasarā.

Latvijas Radio tīmekļa arhīvā visu CD var atrast 19. janvārī 20.15 un 22.10.

Salīdzināmais opuss šoreiz – Jāņa Kalniņa 1931. gada kordziesma “Apsniegošā pilsēta”. 30. gadu sākumā top Jāņa Kalniņa triptihs ar izvērstākiem kordarbiem, kuriem pamatā Jāņa Sudrabkalna dzeja: 1930. gadā – “Pētera gailis”, veltīts pašam Sudrabkalnam, 1931. gadā – “Apsniegošā pilsēta”, veltīta Ādolfam Ābelem, 1932. gadā – “Pasaka par Piķamici”, veltīta komponistam Jānim Zālītim. Salīdzinājumam ņemti trīs lasījumi: Ave Sol un Imants Kokars (1995. gada studijas ieraksts), Cēsu Pils koris un Marika Austruma (2001. gada studijas ieraksts), Latvijas Radio koris un Edgars Račevskis (2016. gada koncertieraksts).