"Odiseja" dodas uz Ķīnu kopā ar Olgu Žitluhinu un Laimu Jansoni, kuras tur šogad ir viesojušās jau divas reizes.

"Ķīnā viss ir kārtībā!" - tā Olga Žitluhina, kura Ķīnā ir viesojusies jau astoņas reizes. Visgrūtākā bijusi pirmā reize pirms dažiem gadiem, bet tajā braucienā viņa arī visvairāk redzējusi un piedzīvojusi.

Šogad Olga pierunāja Laimu Jansoni braukt līdzi uz meistarklasēm, jo uzskata, ka Laima ir absolūti mūsdienīga mūziķe, kura deju izjūt kā mūziku. "Laima ir tik neizsakāmi laikmetīga! Man mūzika nozīmē deju. Laimai noteikti laikmetīgā deja nozīmē mūziku. Mēs runājam vienā valodā. Nekad nav pretrunu! Komunicēju ar Laimu kā ar dejas mākslinieci. Mums arī dzīves ātrums ir vienāds, kas ir ļoti svarīgi - ātrums, kādā reaģējam, kādā redzam, kādā izgaršojam, kādā maināmies."

Un kādas Laimas attiecības ar deju? "Tā mani saista jau vairāku gadu garumā - un saista tieši laikmetīgums. Agriezos no Somijas, kad sāka interesēt improvizācija, čita veida sadarbība - nevis ar citiem mūziķiem, bet atrast sadarbību caur kustību, kur ir cita veida impulss. Šajā pasaulē jūtos pat labāk, nekā ļoti tradicionālajos koncertos, zināmos mūzikas veidos vai žanros. Tāpēc Ķīna bija tik interesanta - jo visam klāt vēl pienāk cita kultūra. Liels paldies Olgai, jo Ķīnā viņas pieredze ir bagātāka. Pati piedalījos laikmetīgās dejas ziemas un vasaras nometnē, kur tiku pieaicināta kā mūziķe. Tomēr tas nekādā gadījumā nebija izklaides brauciens - nezin kāpēc visi domā, ka uz Ķīnu brauc izklaidēties un atpūsties. Mums tā bija izklaide 24 stundas diennaktī..."

Raidījumā Olga un Laima runā par to, cik ātri ķīnieši visu apgūst un mācās, par disciplīnu - vai tā ir laba un vajadzīga, un kā ar to sadzīvo Rietumu civilizācijas cilvēks, par ceļojumu uz Lielā Budas kājām un daudz ko citu.