Šodien "Odiseja" klausās hipnotisku etnoroku, ko Etiopijā klausījās 20.gadsimta 80.gados, ebreju mūziku no 30.gadu Berlīnes, visu laiku labāko labāko sambas dziedātāju no Brazīlijas un īstu Balkānu brāsbendu no Horvātijas.

Jišaks Bandžovs (Yishak Banjaw) savulaik bija viens no pazīstamākajiem Etiopijas galvaspilsētas Adisabebas mūziķiem - eksperimantētājiem, kurš uz sava Casio sintezatora radīja hipnotiskas, etiopiešu tradicionālās mūzikas ritmos balstītas kompozīcijas, kas kasetēs un skaņu platēs savulaik nonāca katra etiopieša mājās, bet tā arī nekļuva pazīstamas ārpus Etiopijas. Šobrīd Bandžova mūzikas izdošanu uzņēmusies mazā neatkarīgā skaņu ierakstu komānija Teranga Beat, kas 2016.gada oktobrī laidusi klajā jau otro Jišaka Bandžova mūzikas izlasi Love Songs Vol.2.

Ebreju mūzikas zelta laikmets bija 20.gadsimta 20.gadi, kad Berlīnē darbojās daudzi izcili mūziķi, daļa no kuriem te bija atceļojuši no Austrumeiropas valstīm. Hiršs Levins te bija nonācis no dzimtās Viļņas, Berlīnē uzsākot veiksmīgu grāmatu un skaņu plašu tirdzniecību. Levins izveidoja arī pats savu mūzikas izdevniecību Semer, kas darbojās līdz pat 1938.gadam, kad šo izdevniecību nacisti izdemolēja un slēdza. 20.gadsimta beigās atrastie un restaurētie Semer izdevniecības materiāli ir jaunās Berlīnes ebreju paaudzes uzmanības lokā. Ir izveidojies Semer Ensemble, kas šo aizmirsto mantojumu ceļ gaismā gan koncertos, gan 2016.gadā izdotajā albumā Rescued Treasure (Berlīnes izdevniecība piranha).

Elza Soaresa viņas dzimtajā Brazīlijā vairākas reizes ir nosaukta par labāko sambas dziedātāju. Kad tumšādainā dziedātāja 20.gadsimta 50.gados sāka dziedāt uz skatuves, viņai aiz muguras jau bija neapskaužama dzīve - piespiedu laulības 12 gadu vecumā, trīs bērni, no kuriem viens bija miris no bada, vīra nāve un ikdienas pazemojumi ādas krāsas dēļ. Pēc veiksmīgas, bet salīdzinoši īsas mūziķes karjeras, Elza iegrima aizmirstībā līdz pat 1997.gadam, kad viņas jaunais albums atnesa dziedātājai titulu "labākā sambas dziedātāja". Kopš tā laika viņas vārds atkal atgriezies Brazīlijas mūzikas dzīvē, nostiprinot Elzas - leģendāras samba sujo (netīrā samba) dziedātājas pasaules slavu. Albumu Elza Soares The woman at the end of the world 2016.gadā klajā laidusi izdevniecība Mais Um Discos.

Horvāts Branko Galoičs pusi savas dzīves ir nodzīvojis valstī, kas vairs nepastāv. Jaunībā viņš lasīja serbu rakstniekus, skatījās bosniešu filmas un klausījās maķedoniešu mūziku. Kad Branko bija 17 gadi, viņš nopirka ģitāru, kad viņam bija 18, sākās karš. Neatrazdams dzimtenē iespēju dzīvot muzikanta dzīvi, Branko pārcēlās uz Amsterdamu, kur iesaistījās visdažādākajos mūzikas projektos. Te viņu pamanīja bosniešu producents, kurš uzrunāja jauno talantīgo mūziķi un izdeva viņa pirmo albumu. Tas tika uzņemts atzinīgi, sekoja nākamie albumi. Odisejā klausāmies Branko Galoiča un viņa Skakavac Band 2015.gada albumu Angel Song (Silvox).