Pasaules lielākā koncertzāle – tā par Eiroradio projektu saka Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU), kuras radītais radio sadarbības tīkls koncertierakstu apmaiņai tieši šodien, 27. novembrī, svin pusgadsimta jubileju.

Tajā virtuāli varēs būt klāt arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji, kuri jau 24 gadus var baudīt ierakstus no dažādām pasaules koncertzālēm, kurus Latvijas Radio pats saviem spēkiem nevarētu veikt. Koncerta tiešraide no LSO Sv. Lūkas koncertzāles Londonā sāksies plkst. 21:00; tajā piedalīsies BBC koncertorķestris, solisti un diriģents Johaness Vildners.

Eiroradio tīklā Latviju pārstāv LR 3 "Klasika" un kanāla direktore Gunda Vaivode, kura jau šobrīd atrodas Londonā, lai godam sagatavotos tiešraides vadīšanai no svinīgā notikuma epicentra. Jubilejas koncertu pārraidīs 44 raidstacijas no 36 valstīm.

Par godu Eiroradio jubilejai, cikla "Mūsu leģendas" pārraidē tuvāk iepazīsim radošās jeb raidošās sadarbības vēsturi, būtību un priekšrocības.

Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un Ināra Jakubone stāsta par Latvijas Radio sadarbības pirmsākumiem ar EBU, Inta Pīrāga - par koru konkursu Let the People Sing,  Inga Saksone - par jauno mūziķu konkursu Concertino Praha,  Sandra Ņedzvecka - par Rostrum saistību ar EBU, komponiste Santa Ratniece - par to, ko klausītājiem un komponistiem sniedz EBU, Latvijas Radio bigbenda vadītājs Māris Briežkalns - par Eiroradio džeza orķestri, savukārt Eiroradio mūzikas projektu koordinatore Zane Prēdele ieskicē sadarbības kopskatu. Protams, neiztrūkst arī sirsnīgs novēlējums skaistajā jubilejā...