Cikla "Mūsu leģendas" divi raidījumi veltīti Latvijas Filharmonijas kamerorķestrim. Kolektīvam, kas pirmo reizi kopā sanāca pirms piecdesmit gadiem – 1967. gada septembrī. Diemžēl šobrīd tā jau ir vēsture un par Latvijas Filharmonijas kamerorķestri nu varam vien teikt – reiz bija.

Palikuši neskaitāmi ieraksti, recenzijas, klausītāju un pašu mūziķu atmiņas, kurās, ko tur slēpt, arī pa rūgtākai notij, jo orķestra darbības pēdējais posms nebija vienkāršs.

Raidījuma viesu vidū – kādreizējie orķestra dalībnieki: Mārtiņš Grīnbergs, Ludmila Girska, Elizabete Goļikova, Uldis Viesturs Sprūdžs, Jānis Bulavs, Maija Prēdele, Andris Pauls un Boriss Avramecs, kā arī muzikologi Inese Žune un Guntars Pupa. Bet sākam ar orķestra ilggadējā vadītāja Tovija Lifšica teikto - fragmentu no Ilgas Augustes veidotā 2008. gada raidījuma "Mana mūzika".

Sarunas caurvij mūzikas ieraksti: pie Latvijas Filharmonijas kamerorķestra diriģenta pults - gan Ernests Bertovskis, gan Tovijs Lifšics. Solisti – Ilze Graubiņa, Pēteris Sīpolnieks, Gidons Krēmers, Aleksejs Ļubimovs, Anita Zaķe, Uldis Viesturs Sprūdžs, Valdis Zariņš, Irēna Kalsone un Dita Krenberga.

Stāsta turpinājums - 21. oktobrī.