Šī gada 8. jūlijā noslēdzās latviešu atskaņotājmākslas leģendas, pianistes Vilmas Cīrules (1923-2018) dzīves ceļš. Trīsdesmit gadu viņa bija Latvijas Radio koncertmeistare, sadarbojoties izciliem atskaņotājmāksliniekiem un veicot milzum daudz skaņu ierakstu ar dziedātājiem Jāni Zāberu, Leonardu Daini, Miķeli Fišeru, Žermēni Heini-Vāgneri, Arturu un Regīnu Frinbergiem, Laimu Andersoni-Silāri un Pēteri Grāvelii, Ilgu Tiknusi un Maiguru Andermani, čellistu Ernestu Bertovski, klarnetistu Arnoldu Popi, vijolnieku Induli Dālmani un daudziem citiem mūziķiem.

2011. gada 11. maijā māksliniece svinēja 88. dzimšanas dienu un toreiz viesmīlīgi uzņēma "Klasiku" savā mājīgajā Pārdaugavas dzīvoklītī, kur viesistabas goda vietā – uzticamais Petrof flīģelis, ar pirkstu galu pamatīgi noskrubinātu krāsu uz vāka pie taustiņu pamatnes, ko daudz vingrinoties atstājuši viņas pirksti. Un tika stāstīti atmiņu stāsti - par bērnību Valmierā un studijām pie Paula Šūberta Latvijas konservtorijā, satikšanos ar Jāzepu Vītolu, pirmajām radio tiešraidēm, sadarbību ar diriģentu Arvīdu Jansonu un citām interesantām personībām.

Vilma Cīrule klavierspēli apguvusi Valmieras mūzikas skolā Alvīnes Liepiņas-Sinepas klavieru klasē un Latvijas Valsts konservatorijā pie Paula Šūberta. Pēc studijām strādāja par par solisti un koncertmeistari Latvijas Radio (1945–1975), no 1955. gada – Latvijas Valsts filharmonijā. No 1980. līdz 1996. gadam Vilma Cīrule bija pasniedzēja kamerdziedāšanas klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, vēlāk strādāja par koncertmeistari skolēnu jaunrades namā "Rīdze". Pianiste daudz koncertējusi Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Bulgārijā, Rumānijā, Polijā, Īslandē, Kanādā. Vilma Cīrule muzicējusi kopā ar čellistu Ernestu Bertovski, vijolnieku Induli Dālmani, dziedātājiem Laimu Andersoni, Žermēnu Heini-Vāgneri, Leonardu Daini, Jāni Zāberu un citiem mūziķiem. 2003. gadā māksliniece saņēma Triju Zvaigžņu ordeni, 2007. gadā – Lielo Mūzikas balvu par mūža ieguldījumu.