"Savulaik gribēju kļūt par ugunsdzēsēju, skursteņslauķi vai oficiantu, kas restorānā pasniedz desertu. Ko nu tagad vairs atcerēties," saka Rīgā dzimušais pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers. 27. februārī viņu sveicam 70. jubilejā...

Līdzās pavisam nesen Viļņā tapušajai sarunai ar jubilāru pārraidē izmantoti arī Latvijas Radio fonotēkā rodamie ieraksti - gan mūzikas ieskaņojumi, gan aizvadīto interviju fragmenti.

Pārraides viesu vidū - virkne personību, kuras cieši saistītas ar Gidona Krēmera radošo ikdienu.

Komponists Georgs Pelēcis atceras: "Gidons bija spilgti izteikts līderis. Cilvēks-līderis."

Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica pirmā sastāva koncertmeistare, vijolniece Eva Bindere: "Man Gidons Krēmers bija un joprojām ir viens no lielākajiem vārdiem. Izjūtas, ar viņu sadarbojoties, ikvienam vijolniekkam varētu būt līdzīgas tam, ja japāņi pieskartos dzīvam Mocartam."

Kremerata Baltica direktori Ingrīdu Zemzari allaž sajūsminājusi jubilāra plašais redzesloks: "... un tā viņa milzīgā vispusība un interese par visu kaut ko - ne tikai notīm un mūziku!"

Bet kinorežisore Laima Žurgina saka tā: "Jā, Gidons ir talantīgs un ģeniāls mūzikā, bet viņš ir arī stratēģis un savas politikas veidotājs."