Raidījums "Mana mūzika" siltajā atvasaras dienā devies uz Sauleskalnu mājām Bukultos, kur dzīvo un savu 75. dzimšanas dienu sagaida muzikologs, kādreizējais Latvijas Radio Mūzikas redakcijas galvenais redaktors, bet vēlāk – Latvijas Filharmonijas mākslinieciskais vadītājs Viesturs Vītoliņš.

Savos ziedu laikos un joprojām viņš ir personība ar savu viedokli un tiešu runu - vai kādam tas patīk vai nē. Gadi Viesturu mēģinājuši ielauzt fiziski, bet garīgais spīts un pārliecība palikuši nesalauzti. No reālās dzīves skaudruma viņš sevi sargā aiz noslēgtības bruņām, un nav daudz to, kuriem dota piekļuve šai Viestura Vītoliņa personiskajai pasaulei. Tās ir meitas Aija Vītoliņa un Daina ar ģimeni, tā ir pūkainā kaķene Džīna, tā ir priežu smarža, kas ienāk istabā no senās kāpas, kuras aizvējā atrodas Sauleskalnu mājas un tā ir mūzika.

"Mums jau mūzika te visādās variācijās no rīta līdz vakaram skan," - tā Daina, sagaidot ciemiņus no Radio. Ar folkloras raidījuma "Greizie rati" vadītāju un mājas draugu Vidvudu Medeni, kurš izbūries cauri Viestura Vītoliņa tēva Jēkaba Vītoliņa sastādītajiem tautas dziesmu krājumiem, sarunājam, ka viņam šajā raidījumā būs galvenokārt klausītāja loma, bet raidījuma stūre, atšķirībā no Vidvuda stūrētā auto, ar kuru esam šurpu atbraukuši, būs "Klasikas" rokās. Viesturam Vītoliņam šis apciemojums būs 75. dzimšanas dienas pārsteigums...