"Mūziku nespēju klausīties kā fonu... Vienkārši neprotu to neklausīties. Reizēm tas sagādā problēmas un racionāli tas nav pamatojams, bet tā es patiešām jūtos," saka Edgars Eihmanis.

Viņa intereses ir ļoti plašas: spēlējis bungas dažādos sastāvos, taču visvairāk muzicējis un arī šobrīd to dara ar grupu Mona De Bo. Tikko pabeiguši darbu pie ceturtā albuma. Viņam mūziku patīk izpētīt, preparēt, rodot jaunus risinājumus no iekšpuses.

Citstarp ar Edgara vārdu saistāms arī Latvijas Universitātes projekts Open Minded - klātienes un tiešsaistes izglītības iniciatīva, kas piedāvā pilnveidot sevi un aizrautīgi izzināt aktuālas tēmas kopā ar Latvijas labākajiem lektoriem, dodot iespēju bez maksas iegūt bakalaura līmeņa zināšanas, kas tradicionāli bijušas pieejamas tikai universitātēs. Šādi kursi latviešu valodā tiešsaistē Latvijā tiek piedāvāti pirmo reizi.

Jā gan, par savu ikdienas profesiju viņš izvēlējies ekonomikas pētniecību. "Paralēli mūzikai esmu daudz pētījis Eiropas Savienības ekonomikas politiku un šoruden Florencē, Eiropas Universitātes institūtā, sākšu darbu pie savas doktora disertācijas par ekonomikas politiku Eiropas Savienības dalībvalstīs pēc pārvarētās krīzes," atklāj Edgars Eihmanis.

Ne bez nožēlas viņš atzīst, ka mūzikas jomā pietrūkstot akadēmisko pamatu: "Neesmu mūzikas skolas "produkts", mans ceļš mūzikā sākās vienam, mājās, sava nodabā spēlējot un dauzoties līdzi ierakstiem." Taču viņš ir bezgala pateicīgs Tālim Gžibovskim par neizmērojamo palīdzību mūzikas izpratnē.

Par jauku muzikālu baudu un labu pieredzi Edgars uzskata piedalīšanos Mika Magones organizētajā festivālā "Zemlikas" šovasar, kur abi ar Edgaru Rubeni "iesildījuši" Kolina Stetsona uzstāšanos.

Sarunā Edgars Eihmanis atzīstas, ka esot ne tikai cītīgs "Klasikas" klausītājs, bet arī Latvijas Radio kora fans: "Man ļoti patīk tas, ko dara Sigvards Kļava un Kaspars Putniņš: viņu nopietnā pieeja, atbildība, prasīgums pret sevi, dziedātājiem un arī klausītājiem. Tas, ka viņu gadījumā mūzika tiecas pateikt ko vairāk, dziļāk, atklājot cilvēkam būtiskas atziņas. Prasīgums pret klausītāju? Tas, ka mazliet jāpārkāpj sev..."

Sarunā Edgars Eihmanis ar īsti analītisku pieeju pamato savu mūzikas izvēli raidījumam, atklājot gan savas plašās zināšanas, gan uzsverot savu mīlestību pret džezu un sitaminstrumentu spēli, analizējot arī bungu funkcijas šobrīd - kā džezā, tā popmūzikā.

Citstarpā savā muzikālo prioritāšu sarakstā Edgars licis arī vienu no Ganas t.s. lauku ierakstiem - bēru rituālmūziku.

Ieklausoties Edgara stāstā par viņa dzīvi Āfrikā pirms gadiem desmit, kurp devies pēc nelegālas dzīves Itālijā, teju vai skudriņas pār kauliem skrien: vai varat iedomāties, kā ekonomikas doktorants gada garumā kopā ar Āfrikas iezemiešiem meklējis melnos darbus un saķēris smagu malāriju, ko ilgstoši ārstējis tepat Infektoloģijas centrā?!

Edgara Eihmaņa mūzikas izvēle:

Kolins Stetsons (Colin Stetson, ASV/Kanāda) – Judges (albums New History Warfare Vol. 2: Judges, Constellation Records, 2011)

Sergejs Rahmaņinovs - Величитъ душа моя Господа no “Visnakts dievkalpojuma” (albums All Night Vigil, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, Ondine, 2012)

Mailss DeivissHe Loved Him Madly. Part 1 (albums Get Up With It, Columbia, 1974)

Alberts Ailers (Albert Ayler, ASV) – Spirits Rejoice (albums Spirits Rejoice, ESP, 1965)

La Monte Jangs ( La Monte Young, ASV) – Composition 1960, #7

Madijs Voterss (Muddy Waters, ASV) – I’m a Man (Mannish Boy) (Chess, 1955)

Atokwe 3  (albums Drums of Death: Field Recordings in Ghana, Avant, 1998)

Mona de BoNagi (albums “Mona de Bo”, 2008)