"Latvija ir viens no izcilākajiem mūzikas kultūras centriem pasaulē! Cilvēki šeit patiešām mīl mūziku, viņi elpo kopā ar to," intervijā raidījumā "Pa ceļam ar Klasiku" nesen atzina pasaulslavenais vācu klarnetists, komponists un diriģents Jērgs Vidmanis, kurš 10. martā Lielajā ģildē jau otro reizi Latvijā muzicēja kopā ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga.

Saruna izrādījās tik ietilpīga un interesantām domām bagāta, ka šonedēļ tiekamies ar mākslinieku arī pārraidē "Mākslinieka darbistaba"...

Viens no apbrīnojami talantīgā vācu klarnetista, komponista un diriģenta trumpjiem ir spēja pastāvēt daudzšķautņainībā. Viņš ir regulārs viesis pie izcilākajiem vācu orķestriem un Īrijas kamermūziķu vadošais viesdiriģents. Vidmaņa aizraujošo meklējumu caurstrāvotās kompozīcijas savās koncertprogrammās iekļauj tādi meistari kā Mariss Jansons, Andris Nelsons, Pāvo Jervi un Saimons Retls. Par darbu mūzikas jaunrades laukā Vidmanis ir saņēmis arī prestižo Klaudio Abado balvu, bet viņa suģestējošā klarnetes spēle turpina apburt ar aizrautīgu muzikalitāti un neparasti dabisku vieglumu.