"Mans tēvs noteikti nevēlējās, lai es kļūtu par komponistu. Viņam bija bail no tā, un šim apsvērumam pamatā bija materiālais faktors. Kurš gan var izdzīvot kā komponists - arī Rīgā, vai ne? Tikai daži varbūt. Tēvs bija pulksteņmeistars, ļoti precīzs cilvēks, un viņš man iemācīja vienu – ja kaut ko dari, tad dari tik labi, cik vien iespējams. Ja kaut kas ir šķībs, dari, kamēr ir taisns. Ja nē, tad labāk nedari vispār. Ja tu nevari uzrakstīt labu skaņdarbu, tu neesi labs meistars," - tā intervijā "Klasikai" atzīst izcilais zviedru komponists Svens Dāvids Sandstrems, kurš 30. oktobrī svinēs 75. jubileju.

Viņš mācījies mākslas vēsturi un kompozīciju Stokholmas Universitātē un Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā, pēc studijām dzīvojis un strādājis kā komponists un kompozīcijas docētājs, un patlaban viņa dzīvesvieta ir Amerika, kur Sandstrems ir Indianas Universitātes Blūmingtonā Džeikoba mūzikas skolas docētājs.

Augustā Svenu Dāvidu Sandstremu sveicām Rīgā, klausījāmies "Mesiju" un priecājāmies, ka Andra Vecumnieka un Jāņa Petraškeviča kādreizējais skolotājs piekritis ne tikai kopā ar kundzi atbraukt uz Latviju, bet arī sniegt intervijas žurnālam "Rīgas Laiks" un "Klasikai".

Ar viņu jau tikāmies pārraidē "Pa ceļam ar Klasiku", taču Meistara stāstījums bija tik bagātīgs un aizraujošs, ka nebija šaubu - viņš būs arī pārraides"Mākslinieka darbistabā" viesis!

Lūk, ko komponists sāstīja "Neatliekamajā sarunā" akurāt "Mesijas" atskaņojuma dienā...