Piedāvām ieskatu divos talantīgā pianista Georgija Osokina koncertos. Vispirms viņa priekšnesumā Friderika Šopēna, Žana Filipa Ramo un Aleksandra Skrjabina ierakstā no Hermaņa Brauna fonda festivāla Avanti! noslēguma koncerta Lielajā ģildē 21. maijā, bet turpinājumā - saspēlē ar kamerorķestri Kremerata Baltica arī Friderika Šopēna Pirmais klavierkoncerts miminorā op.11 Jevgeņija Šarlata pārlikumā klavierēm un stīgām.

Sarunu ar pianistu par 21. maija solokoncertu klausieties šeit

Georgijs Osokins beidzis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, kur mācījās pie sava tēva Sergeja Osokina, apmeklējis arī profesora Mihaila Voskresenska klasi Maskavas konservatorijā un 2015.gada septembrī iestājās Džuljarda skolā Ņujorkā, bet 2016. gadā kļuva par Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātu.

Desmit gadu vecumā Georgijs pirmo reizi uzstājās kopā ar orķestri. Drīz pēc tam viņš kļuva par IX Starptautiskā Aleksandra Skrjabina konkursa laureātu Parīzē, ieguva Friderika Šopēna prēmiju XXII Starptautiskajā konkursā Moncā (Itālijā) un citas balvas.

2014. gadā uzvarēja Friderika Šopēna IX Starptautiskajā Jauno pianistu konkursā Ķīnā un sniedza koncertus Francijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā. 2015. gads nesa Georgijam jaunus spožus panākumus: viņš iekļuva finālistu desmitniekā (no 450 dalībniekiem) 17. Starptautiskajā Friderika Šopēna pianistu konkursā Varšavā. Sekoja solo uzstāšanās Šveicē, Vācijā, ASV, Kanādā, Krievijā, Austrijā, Polijā un Lielbritānijā, pirmā Japānas turneja, nozīmīga debija Berlīnes Konzerthaus zālē un debijas albuma iznākšana angļu ierakstu firmā Piano Classics. 2017. gadā Berlīnes Starptautiskajā konkursā Georgijs izcīnīja sudraba medaļu.