Introvertās mūzikas festivālu Ad lucem šogad atklāja izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solokoncerts 26. jūnijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Koncerta vieta izraudzīta, jo kādreiz te atradās Svētā Jura baznīca - senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā kopš 1204. gada.

Speciāli Ad Lucem festivālam Laima Jansone veidoja jaunu solo programmu "Kokles dvēsele", kurā apvienotas etnogrāfiskas tradīcijas un mūsdienīgas  improvizācijas.

"Introvertās mūzikas festivāls ir iespēja atgriezties pie klusuma, pie pašas esences,”  atzīst mūziķe. ”Vienmēr šo festivālu gaidu kā lielus svētkus un izjūtu lielu labvēlību no festivāla organizatoriem, ka nav vajadzīgas nekādas ārišķīgas izpausmes. Tā ir atgriešanās pie iekšējās pasaules un aicinājums citiem ieklausīties līdzi.”

Māksliniece ilgojas atgriezties pie pirmsākuma – tīrās un neatdarināmās skaņu pasaules, ko spēj uzburt vienīgi kokles dvēsele. “Tas ir līdzsvara punkts, ko es tagad meklēju. Tā ir atgriešanās atpakaļ pie sevis... Tas ir brīdis, ko tu velti tikai un vienīgi sev, lai pēc tam atkal būtu pilnvērtīgs un spējīgs iet uz priekšu... Uz to es šobrīd tiecos.”