Ādolfa Skultes 5. simfonijai punkts pielikts 1974. gada 31. decembrī, ierakstīta tā ir tikai vienreiz – 1975. gadā ar LNSO un diriģentu Aleksandru Viļumani.

Interesanti, ka 5. simfonijai Skulte nav devis programmatisku norādījumu jeb nosaukumu, jo pirmajām četrām katrai pa nosaukumam: Pirmā — Miera simfonija, Otrā — korim, orķestrim un solistiem pēc Raiņa poēmas Ave, sol! motīviem — jau pati par sevi runā par tajā letver to saturu. Trešā simfonija — "Kosmiskā", kuras rašanos izraisīja Jurija Gagarina. pirmā cilvēka, lidojums kosmosā. Ceturtā simfonija — viscaur gaišās, optimistiskās krāsas, straujos tempos, šur tur pa estrādiskam momentam. Kāds recenzents simfoniju nosaucis par Jaunatnes simfoniju, un, autoram neiebllstot, šis nosaukums arī palika.

Piektā simfonija – tas ir latviešu klasiskā simfonisma zieds. Tā domā daudzi. Kāpēc? To noskaidrojam šajā reizē. Partitūrā iedziļinājies jaunais diriģents Kārlis Kundrāts, bet atmiņās un savās izjūtās dalās Ādolfa Skultes students Aivars Kalējs.

Pats Ādolfs Skulte atmiņās dalījies ar šādu ainu: "Arvien vairāk sadraudzējos ar klavierēm, sāku justies kā pie tuvākā drauga, ar kuru varu brīvi sarunāties un uzticēt savas visintimākās domas, sevišķi improvizācijās. Jo vairāk improvizēju, jo vairāk arī radās jaunas melēdijas, harmonijas, kā arī faktūras elementi. Tā bija zināma bauda. Žēl tikai, ka toreiz nebija magnētofānu un nevarēja mūziku uzglabāt, jo improvizācija ir vienreizējs radošais mirklis, kas atnāk, uzliesmo un arī izgaist, nodziest uz neatgriešanos. Tādu mirkli es piedzīvoju komponējot Piektās simfonijas pirmās daļas finālu. Pēc improvizācijas mēģināju spēlēto pierakstīt, jo domāju, ka ne kādas grūtības tas man nasagādās. Un tomēr nopūlējos ilgāku laiku, lai improvizēto finālu iedzīvinātu nošu lapā, kā to biju izveidojis improvizējot. Par laimi biju ieslēdzis magnētofonu un tagad, pašam par kaunu, bija „jāšpiko" paša radītā mūzika no ieraksta kasetē." ("Mūža ritums atmiņu gaismā". / "Latvju mūzika" Nr. 27, 1999)

Starp citu, jau pavisam drīz, 2018. gada janvārī, latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā pēc daudzu gadu pārtraukuma atkal koncertzālē ieskanēs šī simfonija, šoreiz pie LNSO diriģenta pults būs Guntis Kuzma.