26. un 27. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē notiks jau otrā starpdisciplinārā zinātniskā konference "Mūzikas pētījumi Latvijā”, kas piedāvā lielisku viedokļu apmaiņas platformu ikvienam, kura interešu lokā ir skaņas un mūzikas izzināšana visdažādākajos uztveres rakursos.

Konferences 10 darba sesijās ar prezentācijām piedalīsies 30 dažādu humanitāro un sociālo zinātņu nozaru pārstāvji no 11 zinātniskajām institūcijām. "Jau pagājušā gada konference parādīja, ka Latvijā - gan Mūzikas akadēmijā, gan ārpus tās - ir gana daudz cilvēku, kas savā pētnieciskajā darbībā pievēršas skaņas un mūzikas aspektam. Pārliecinājāmies: ja šos cilvēkus uzaicina un uzsāk dialogu, iespējams šādu ikgadēju konferenci padarīt par platformu, kurā var piedalīties visi, kas pēta skaņas fenomenu un ar to saistītās starpdisciplinārās jomas, ar saviem pētījumiem iepazīstinot arī plašāku auditoriju," vēsta JVLMA Muzikoloģijas katedras vadītājs Jānis Kudiņš.

Viņš neslēpj gandarījumu, ka pētnieki uzrunāti arī šogad un gūta patīkami plaša atsaucība: "Šogad konferencē piedalās 30 prezentāciju dalībnieki - divām dienām tas ir krietni daudz, bet vienlaikus - arī daudzveidīgi un interesanti. Jo viena pati Mūzikas akadēmija šādu starpdisciplināro pieeju nevar piedāvāt."

Konferences uzmanības lokā iekļautas ļoti dažādas tēmas, kuru atslēgvārdi ir mūzika un tās analīze, mūzika mijiedarbē ar citām mākslām un arī sabiedrību, kā arī citas tēmas. "Par īstu pārsteigumu solās kļūt Valda Bernhofa un viņa studenta Džekina Pousona pētījums "Dzirdes binaurālās pulsācijas emocionālie efekti" - skan gudri, bet tie, kuri izturēs līdz galam un sagaidīs, sagaidīt daudz jaunu atklājumu."

Detalizēta informācija par konferences norisi pieejama ŠEIT!

Konferencē ar referātu par Padomju Latvijas vokāli instrumentālajiem ansambļiem rokmūzikā uzstāsies arī "Jāzepa" studijas viesis - ģitārists Reinis Jaunais, kurš šobrīd studē Mūzikas akadēmijas doktorantūrā.

"Tēma, kurai esmu pievērsies, zinātniski līdz šim Latvijā nav pētīta. Savā referātā vēstīšu par to, kā vokāli instrumentālie ansambļi Padomju Latvijā tomēr spēja atrast fenomenālu iespēju atskaņot rokmūziku!"

Studijā Reinis ieradies kopā ar saviem kolēģiem - perkusionistu Artūru Veinbergu un Dzintaru Briedi, lai pastāstītu par visu kopīgi veidoto albumu "Plika ģitāra". Tajā apkopotas vokāli instrumentālas kompozīcijas, kuras sacerējis gan Reinis, gan Artūrs; viņi abi arī dziesmu vārdu autori. 2. aprīlī gaidāma albuma prezentācija.

"Albums ir ideju mijiedarbība starp mani un pārējiem," stāsta Reinis, bet Dzintars Briedis, kurš šajā albumā pārstāv "Draugu orķestri", saka tā: "Ar Reini kopā spēlēju tāpēc, ka viņš vienkārši ir ļoti labs cilvēks! Muzicēšana tik labā kompānijā ir kas vairāk par spēlēšanu - tas ir vērtīgs dzīves notikums!"

Ar Artūru Veinbergu Reinis draugos ir jau sen, un viss sācies ar abu kopīgo muzicēšanu savam priekam, bez ambīcijām. "Vēlāk viss pārējais jau notika pats no sevis," - tā Reinis.

Konkurss!

Balvā: Reiņa Jaunā albums "Draugu orķestris"
Jautājums: nosauciet ģitāristu, kurš nesen nosvinēja savu 60. dzimšanas dienu (un kādreiz spēlēja grupā Remix)!
Atbildes jāsūta līdz pirmdienai pa e-pastu jazeps@latvijasradio.lv.