Šis mēnesis Kultūras akadēmijā ir viens no rosīgākajiem! Aktiermākslas un laikmetīgās dejas studenti strādā pie izrādēm, bibliotēkas gaisā mutoļo idejas kursa, bakalaura un maģistra darbiem, akadēmijas dārzā līdz ar silto laiku zem ābelēm sarunās par mācībām un dzīvi pulcējas arvien vairāk studentu.

Taču mēneša noslēgumā, 28. aprīlī, visi ar nepacietību gaida mākslas un kultūras esenci, kulmināciju – mākslas un kultūras festivālu "Valpurģi", kas jau vairākus gadus ir kļuvusi par nozīmīgu akadēmijas tradīciju.

Valpurģu nakts Kultūras akadēmijā ir studentu gada krāšņākais notikums, un tās svinēšana līdz mums atnākusi no tālā 8. gadsimta. Sākotnēji Valpurģu naktī raganas satikās, lai kopīgi sagaidītu pavasari.  Vēlāk, viduslaikos Valpurģu nakts tika aizliegta, kļūstot par visu raganu un burvju biedu, proti, šajā naktī raganas tika dedzinātas sārtā. Patrīcija Kolāte devās noskaidrot, ko par Valpurģiem zina akadēmijas studenti.

Valpurģu nakts nenoliedzami ir mistikas un noslēpumiem apvīta, taču arī Valpurģu nakts sagaidīšana Rīgā tiek svinēta jau krietnu laiku un noteiktos veidos, vairāk par zināmo un nezināmo par Valpurģiem rubrikā „Briedis reflektē”.

Laba, alternatīva mūzika, filmas, lekcijas, priekšnesumi, aktivitātes akadēmijas telpās un dārzā, draugi, paziņas un jauni, atvērti, draudzīgi cilvēki, traka ballīte, sagaidot rīta gaismu, ir tas, kas veido pirmo pavasara lielāko pasākumu, kas, papildinot visu ar vēl lielāku maģiju, notiek Maskavas priekšpilsētas sirdī – Ludzas ielā 24. Taču, kas ikvienu no mums sagaida šī gada Valpurģu naktī, raidījumā stāsta viena no festivāla organizatorēm – Gunda Bergmane.

Lai pastiprinātu intrigu, gaidot mūsu pavasara svētkus, par studiju laiku, mūziku un to, ko Valpurģu apmeklētāji varēs sagaidīt no svētkos pieaicinātās grupas Satellites LV, Elfa Kalniņa uz sarunu aicināja tās solistu un arīdzan Kultūras akadēmijas absolventu Jāni Žildi. 

"Jāzepa" veidotāju komanda šoreiz – Linda Pūle, Elfa Kalniņa, Gunda Bergmane, Patrīcija Kolāte, Viesturs Butāns un Aija Lūse.