Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotā "Jāzepa" galvenā varone šonedēļ ir Vizuālās komunikācijas nodaļa un tās absolvente Katrīna Čemme, kura nesen ieguvusi Baltijas Jaunā mākslinieka balvu.

Šī balva tiek pasniegta otro gadu, un pirmo Baltijas Jaunā Mākslinieka titulu ieguva igauņu mākslinieks Juhans Somets. Jānis Krauklis sazvanījās gan ar Katrīnu, kura šobrīd ir Vīnē, gan ar Juhanu Igaunijā.

Telefonintervijā vaicāta, ko nozīmē šī balva, Katrīna saka tā: "Tas ir profesionāļu novērtējums - balva ir atbalsts un iespēja piedalīties izstādēs. (..) Šobrīd esmu Vīnē, un speciāli braucu uz Latviju saņemt balvu.l Vīnē pirms trim gadiem studēju, bet tagad gribēju paskatīties no malas, kas izdarīts. Vīne man ir iedvesmas avots - jā, man te patīk, te ir ļoti mierīga sajūta. Ka nav nemitīgi jāskrien līdzi laikam. (..) Tagad plānoju turpināt iesākto darbu pie skulptūrām, meklēt jaunus virzienus - tā, lai nepaliek garlaicīgi."

Juhans: "Šī balva ir svarīga, jo Baltijas valstis ir maza kopiena - ja tās tiek apvienotas, strādāt ir efektīvāk." Par savu titulēto darbu viņš saka tā: "Tā nosaukums ir "Mākslinieka istaba". Vienkāršs, bet uzreiz var saprast, par ko stāsts."

Savukārt Marta Prēdele devās uz Vizuālās komunikācijas katedru, lai noskaidrotu, kā tā radusies, kas tiek mācīts studentiem un kādas ir viņu iespējas nākotnē. Līdzās studentiem - arī Vizuālās komunikācijas katedras profesora Ojāra Pētersona un tās vadītāja Jāņa Murovska paustais.