Šajā Latvijas Kultūras akadēmijas studentu veidotajā “Jāzepā” - par novembrī aktuālajām tēmām – patriotismu un nacionālo identitāti. Tiek vērtēts, kādas formas nacionālisms iegūst šī brīža kultūras aktualitātēs, un piedāvāti viedokļi par nacionālās pašapziņas un identitātes izpausmēm mūsdienu sabiedrībā.

Par Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” festivālā “izrādīto”, redzēto un sajusto stāsta Elvīra Avota. Festivālā iekļautas arī konkursa “Latvijas kods. Latvija šodien.” novērtētāko filmu pirmizrādes. Par Latvijas koda izpausmēm filmā “Ģimene” uz sarunu aicināts režisors Varis Piņķis.

Pirmajās novembra dienās notika ikgadējā Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā zinātniskā konference “Kultūras krustpunkti”. Savos iespaidos par konferences laikā dzirdēto dalās Edīte Ozola, bet par par mūsdienu jauniešu nacionālo pašapziņu stāsta konferences ietvaros izrādītās filmas “Augam Latvijai” režisore Kristiāna Šuksta un konferences dalībnieks, dramaturgs Matīss Gricmanis.

Novembrim piestāv dziesmas - gan skaļi dziedātas kopā ar citiem, gan klusi pie sevis nodungotas. Kādas ir Kultūras akadēmijas studentu pārdomas, klausoties un vērtējot Rakstniecības un mūzikas muzeja jauno projektu “Mūsu dziesmas 2.0”, stāsta Edvards Vārdaunis.

Domājot par nacionālo pašapziņu, novērojām tendenci -  īstam mūsdienu latvietim tuvumā vienmēr būs aksesuārs, kas attēlo kādu no latviešu “spēka zīmēm”. Uz jautājumiem, kādēļ šis fenomens kļūst arvien populārāks, un cik daudz šīs zīmes ir bijušas saistītas ar mūsu senču ikdienu, atbild .Folkloriste un Kultūras akadēmijas pasniedzēja Iveta Tāle.

Novembri var saukt arī par savas piederības meklējumu mēnesi. Šajā laikā visbiežāk sanāk aizdomāties par to, vai es esmu latvietis? Kāpēc es esmu latvietis? Un kas īsti IR latvietis? Jautājums “Kāds ir latvietis?” tiek uzdots akadēmijas studentiem.

Raidījumu veidojuši - Edīte Ozola, Annija Liepājniece, Elvīra Avota, Patrīcija Kolāte, Edvards Vārdaunis, Daiga Ušacka, Viesturs Butāns un Aija Lūse.