Šoreiz raidījumā aicinām ieklausīties ziņās no Latvijas Mākslas akadēmijas. Vēstām par Mākslas akadēmijas studentu izzinošu braucienu uz Viļņu, iepazīsimies ar tēlniekiem, kā arī  ieskatāmies studentu dienasgrāmatās.

Mākslas akadēmijas studenti kādā saulainā marta dienā, sakāpuši autobusā, devās uz Viļņu – aplūkot vietējo arhitektūru un mākslu.

Izrādās – doties uz kaimiņvalstīm un iepazīties ar vietējo mākslu akadēmijai ir sena tradīcija. Par to Ivetai Feldmanei stāsta akadēmijas pasniedzēja Aiga Dzalbe. Turpinājumā studenti arī par kādām kritiskām niansēm, Lietuvas Mākslas muzeju vērtējot, bet apbrīnu velta Lietuvas tēlniecībai. Uzzinām arī, ka Viļņas Mākslas akadēmijā ir Centrāleiropas lielākā tēlniecības fakultāte.

Savukārt Elīna Mekša uz sarunu aicinājusi tēlniecības studentus Unu Stahovsku un Kristapu Andersonu – ar viņiem gan par tēlniecību, gan par viņu darbiem, kas bija apskatāmi no 24. marta līdz 4. jūnijam Dubultu stacijā Mākslas akadēmijas studentu izstādē "Studentu dienasgrāmatas. Tēlnieki".

Bet Kristīne Kutepova devās noskaidrot, vai izstāde "Studentu dienasgrāmata" tagad būs tradīcija – jo pagājušajā gadā Dubultos varēja apskatīt glezniecības nodaļas studentu izstādi, šogad – tēlnieku, bet kas būs nākošajā, 2018. gadā?