Māras Zālītes ''Paradīzes putnus'' lasītāji mīlēs ne mazāk kā ''Piecus pirkstus''. Tiem piemīt gan maģiskā lakstīgalas balss, gan meža balodīša klusinātā ūjināšana.

Laura dzīvo tālāk. Laura pieaug, bet nepazūd viņas brīnīšanās un izzināšanas prieks. Laura veidojas. No maza, naiva bērna par gudru meiteni. Viņa zina- šai dzīvē jāspēj noticēt it visam. Un dzīve ir stāstu pilna. Tikai jāmāk tie izstāstīt. Par šo grāmatu raidījumā plašāk stāsta Gundega Blumberga.

Somu rakstniece Johanna Sinisalo (1958) ir uzrakstījusi sešus romānus, bērnu grāmatu, divus stāstu krājumus, kino un TV scenārijus, viņas darbi tulkoti gandrīz 20 valodās. 2000. gadā Sinisalo ieguva Somijas prestižāko literāro balvu Finlandia par savu debijas romānu "Pirms saulrieta nav ļauts", kas 2002. gadā iznāca arī latviešu tulkojumā. Par romānu "Saules kodols" rakstniecei piešķirts apbalvojums Prometheus Award 2017, ko viņa saņēma Helsinkos Worldcon 75 laikā - Johanna Sinisalo bija goda viešņa šajā fantāzijas un zinātniskās fantastikas pasaules lielajā sanāksmē (līdz šim nevienam somu rakstniekam šāda privilēģija nav bijusi). J. Sinisalo romāns ir veidots oriģinālā Finnish weird jeb "somu savādības" žanrā, kuru literatūrzinātne dēvē arī par hibrīdžanru.

Romāna izteiksmīgo oriģinalitāti pastiprina hibrīdžanrā apvienotā somu melanholijas izpausme, ziemeļzemju leģendas un mitoloģija. Autore aicina lasītājus nebaidīties no romānā sastopamās fikcijas, ironijas un satīras, šie līdzekļi kalpo par lielisku paņēmienu, lai asprātīgi un pārspīlējot norādītu uz mūsu sabiedrības problēmām: dzimumu nelīdztiesības, varas struktūru un cilvēku mijiedarbi, cilvēku un dabas attiecības. "Grāmatu stāstos" uzklausām gan pašu Johannu Sinisalo, gan tulkotāju Maimu Grīnbergu.

Savukārt "Ciklā vērtē lasītājs" par Johannas Sinisalo romānu "Saules kodols" viedokli pauž lasītāja Baiba, bet par islandiešu rakstnieka Sjouna poētisko romānu "Skugabaldrs. Ēnu lapsa" - lasītājs Artis.