Lūcija Ķuzāne (dzimusi 1927. gada 14. aprīlī Mēmeles pagastā) ir skolotāja un rakstniece, Sēlijas novada pētniece, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāte.

Kopš 1983. gada Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Īpaši pievērsusies Sēlijas izpētei. Publicējusi 18 grāmatas, galvenokārt prozu par dzimto novadu un tās cilvēku likteņiem. Nozīmīgākās grāmatas par rakstniekiem Jūliju Dievkociņu, Jāni Jaunsudrabiņu, Jāni Veseli un Aleksandru Pelēci, publicējusi vairāk nekā 500 rakstu dažādos preses izdevumos.

Šogad, kad latviešu literatūras klasiķim Jānim Jaunsudrabiņam aprit 140 gadu, bet viņa pētniecei, rakstniecei un literatūrzinātniecei Lūcijai Ķuzānei tika atzīmēta deviņdesmitā dzimšanas diena, apgāds "Lasītava" izdevis Lūcijas Ķuzānes grāmatu par Jāni Jaunsudrabiņu "Saule mūžam mana". Lūcijas Ķuzānes grāmata izseko Jāņa Jaunsudrabiņa dzīvi - bērnību Neretā, dzīvi Rīgā un Pļaviņās, bēgļu gaitas Kaukāzā, atgriešanos Latvijā un mūža nogali trimdā Vācijā. Ir būtiski papildināts 1986. gada izdevums: bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem, plašs skaidrojošs personu rādītājs. Viens no manuskripta papildinājumiem ir plaša nodaļa par Mirdzu Ozolu - skolotāju Iļģuciemā un Jaunsudrabiņam ļoti nozīmīgu personu.

Literatūrzinātnieks Guntis Berelis par Lūcijas Ķuzānes grāmatas "Saule mūžam mana" pirmo izdevumu rakstījis: "Lūcijas Ķuzānes proza allaž bijusi ar kultūrvēsturisku ievirzi un grāmata par Jaunsudrabiņu "Saule mūžam mana", manuprāt, ir vienīgais veiksmīgais mēģinājums radīt Jaunsudrabiņa biogrāfiju."

"Grāmatu  stāstos" tiekamies ar pašu Lūciju Ķuzāni!

Dzejas dienas

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis, arī laikraksts "konTEKSTS" sarūpējis speciālizlaidumu šim notikumam, proti, ierasto 16 lappušu vietā lasītāji, nemaksājot ne centa vairāk, saņem 20 lappušu garu izdevumu, no kurām sešas ir dzejas lappuses. Par to plašāk - Sandra Ratniece.

Kārena Robārdsa. "Ultimāts"

Kārena Robārdsa aicina savus lasītājus pastaigā pa naža asmeni un romānā "Ultimāts" savij spriedzes trilleri par manipulatoru, krāpnieku un šantāžistu pasauli, kurā ielūkoties ļauts tikai retajam. Spēcīga stāstnieces balss ar nemainīgi strauju sižeta pavērsienu maiņu rada neaizmirstamu baudījumu piedzīvojumu kāram lasītājam. Par šo darbu pārdomās dalās Ieva Drozdova.